BU AMOR YÜZÜNDEN UĞRAŞ EDERLERMİ?

Başkalarını bilmem ama benim anca tıpkısı şeye alışmaya de mukavim niyetim bulunmayan.

Babam beni yetiştirirken erdeminden, ahlakından ve onurundan hangi pahasına olursa olsun geri çekilme, ricat ki yaptığın aha insanlar sana inansın, güvensin, her daim ongun yaşıt ol demişti. Üzere nasılsa dışında anca olsun, herif inandırma, as diyerek birlikte noktalamıştı…

Ego her gencin hakeza yetiştirildiği bir Türkiye hayalet ederken, bu millete emsal olacak nahiye yazarları gücük mütemadi aşkları yüzünden “Meslektaşız!” sözleriyle sanki gazetecilik böyleymiş, gazetecilerde bu kadar macerasız insanlarmış kabilinden lanse edilmesinin bütün karşısında oldum ve olmaya devam edeceğim.

Gazetecilik bu kadar sığ bire bir meslek değil sevgili çoluk çocuk. Gazetecilik etkili, etkisiz ve aynı o kadar da efdal bir meslek.

Sakınola Güneri Civaoğlu kabil ispirto duvarını aşmış, gücük sürekli aşkı ile çekilen görüntüleri yüzünden gazeteci gençlere yalvararak “Meslektaşız!” diyenlere bakıp dahi darülfünun sınavlarınızda tercih listesinden Iletişim Fakültelerini çıkarmayın.

Sahiden!.. Ahmet Melik ’ın bu resimlerinden bilahare şu anda haftalık mı yoksa mahiye mı olduğunu elan netleştirmediği aşkı Başak Sayan ’la Güneri Civaoğlu ’na ne diyecek?

Doğru evet Meslektaş oldukları için ayrımsız özdek demez. Elbette da unuttum bu gerçeği!

 Kardeş Kardeş ve Insani Etki

suna ÜÇKARIŞOĞLU

Sunauckarisoglu3@gmail.com

 

 

Bir Cevap Yazın