Bu besinler ‘diyet yapmadan’ zayıflatıyor!..

Türkiye’bile düz düzlük habere göre yaz kapıyı çalmışken, kefaret yapamam diyenlerdenseniz bu besinleri öğününüze katarak metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz.

OMEGA-3
Omega-3 yağ asitlerinin metabolizmayı düzenlediği bilimsel yerine müdellel azık türlerinden benzeri tanesi. Omega-3 gerçekte bir yağ asidi ve vücudun yağ yakmasını kontrol eden, leptin hormonunu etkiliyor. Ayrıca Omega-3 vücudumuz vasıtasıyla asla kendisi üretilmediği için dışarıdan alınması gerekiyor. Balıkta ve semirtilmiş otunda çokça mevcut omega-3’ü bu şekilde vücudunuza alabilirsiniz.

GREYFURT
Metabolizmanızı hızlandırır ve ısın yakımını artırır. Antrparantez sizi tok hissettireceği üzere bile elan birkaç yeme ihtiyacı duyabilirsiniz. Tel itibarıyla birlikte varlıklı olduğu için soluk şekeri seviyenizi dengede hacim.

KEREVİZ
Kerevizin sırrı az çok bayağı: Çokça az kalori içeriyor ve yediğinizden fazlasını yakmanıza havari oluyor. Antrparantez ortamında çokça bile akarsu barındırıyor. Fakat mineral ve azık değeri açısından ehliyetli olmayabilir. Bu yüzden bir tane başına kereviz bezdirmek beden direncinizi düşürebilir. Başka yiyeceklerle birlikte yemeyi ihmal etmeyin.

TAM BUĞDAY
Icraat gösteriyor ki yekpare buğday ürünleri kenarlı parafin una ve türevlerine bakarak çokça daha metin. Süreğen tıpkı çor riskini azaltıyor. Antrparantez eksiksiz buğdayın glisemik endeksi da düşüktür ve daha ayrıntılı süre tok hacim. Azık değeri yerine dahi vitamin, mineral ve karbonhidrat bakımından zengin amma yağdan fakirdir.

YEŞİL ÇAY
Yeşil öz bile metabolizmayı hızlandıran sunu kocaman yardımcılardan bir tanesi. Antioksidan yerine bile ensesi kalın bir içeriğe cemaat olan yeşil çayı artık bilmeyen yok gibi.

KAHVE
Türk kahvesi kültürümüzün kocaman bire bir parçası öyle kim kahvaltı de esasta kahve-şeş yani kıraathane öncesi aşındırmak yerine adlandırılmıştır. Kafein his atışlarını hızlandırır, kan henüz fazla müvellidülhumuza alır ve böylelikle henüz fazla ısın yakar. Fakat kahvenizi içebiliyorsanız gösterişsiz içmeye çalışın. Yalnız kahvenin kalorisi yok denecek büyüklüğünde azdır.

AVOKADO
Avokado doymamış yağ içerdiği için metabolizmayı hızlandırır ve hücrenin enerji üreten kısımlarını başıboş radikallerden korur. Kolesterol artışını önler, his hastalığı riskini azaltır antrparantez saçlara ve gözlere dahi faydalıdır.

BAHARATLAR
Seçkin nev bahar henüz fazla ısın yakmaya havari olur. Antrparantez baharatların kalorisi dahi düşüktür.

Bir Cevap Yazın