Bu besinler yağlarla savaşıyor!..

Sözcü’de saha düz habere bakarak işte o besinler..

Yoğurt: kilo kaybı sağlayan lezzetli besinlerin başında mevrut yoğurt faziletkâr protein içeriğine sahiptir. Protein içeriğinin faziletkâr olması mide birlikte tafsilatlı süre kalmasına ve sizi daha tafsilatlı müddet tok tutmasını sağlar. Ayrıca vücudumuz protein içeriği efdal olan besinleri sindirirken daha fazla ısın harcadığı birlikte unutulmamalıdır.

Quinoa: Kilo kaybı sağlayan başlıca besinlerden birisi olan Quinoa ülkemizde çok kesif bulunmamaktadır. 1 fincanında 8 gram protein, 5 gram tel bulunması nedeni ile mufassal süre tok tutmasının birlikte barsak sisteminin düzenli çalışmasına da ulama sağlamaktadır. Pirinci pişirir üzere yalınç pişirilmektedir. İçerisine sebze yahut fındık üzere besinleri ilaveten sofralarınızın vazgeçilmezi benzer.

Tarçın: Yapılan ilmî icraat tarçının içki şekeri seviyesi konusunda dengeleyici etkisi olduğu bilinmektedir. Cins 2 diyabetlilerde iştiha azalmasını sağlar. Şekerli ihtiyacınızı tarçın ile kalori arttırmadan halledebilirsiniz. Tarçını öz, kahve ve yoğurt kabilinden besinler ile birlikte kullanabilirsiniz.

Baharatlar: Baharatlar gâh insanlarda iştahı arttırırken bazılarında azaltmaktadır. Amma aşina sunma iri etkisi anlık metabolizmayı hızlandırmaktadır. Bu durumda sizin kilo vermenizi kolaylaştıracağı anlamına gelmektedir. Bu nedenle işkembe rahatsızlıklarınız yoksa baharatları birlik yemeklerinizde ferah ferah tüketebilirsiniz.

Yeşil Çay: Gâh icraat yeşil çayın hatır bölgesindeki yağlanmayı azalttığını göstermiştir. İçerisinde kâin kateşinler ile metabolizma hızınızı arttırır. Yeşil çaydan maksimum seviyede nüfuz etmek için aktarılma içerisinde 2-3 adet içilmesi gereklidir. Ayrıca yeşil öz ongun aynı ilgi arttırıcıdır.

Altıntop: Altıntop füsunlu benzeri yağ koygun değildir. Amma bir iki ısın içeriği ve ince müddet tok tutması nedeni ile zayıflamanıza yardımcı evet. Altıntop gani tıpkısı vuzuh öğün tercihi gibi. Antrparantez yoğurt ile karıştırıp dahi tüketebilirsiniz.

Karpuz: Su içeriği efdal olan karpuz ongun ayrımsız kilo verdirici olmasına rağmen faziletli miktarda tüketilmesi nedeni ile kilo yapmaktadır. Günde belli miktarlarda tüketilen lamba karpuzu mide de tafsilatlı süre kalması nedeni ile detaylı müddet tokluk santimantal sağlar. Ayrıca likopen açısından ensesi kalın olduğu amacıyla bazı amansız hastalık türlerine alın koruyucudur. Ayrıca A ve C vitamini içeriğinin efdal olması nedeni ile antioksidan özelliklidir.

Çiğ Sebzeler: Jale sebzeler çokça ferah tıpkısı aperatiftir. Ilavesi ile tokluk hissi sağlamasının birlikte su içeriği efdal olduğu amacıyla kalorisi da düşüktür. Bilcümle ten ve türevleri yanında çiğ göveri tüketilmesi sizi henüz etraflı müddet tok tutak bir zamanda demir emiliminin elan mebzul olmasını sağlayacaktır.

Yumurta: Yapılan icraat sabah simit kadar faziletli karbonhidratlı besinler adına testis kabilinden efdal protein içerikli rızık tüketmenin hem henüz etraflı müddet tok tuttuğunu hem dahi elan çabuk kilo vermenizi sağladığı görülmüştür. Alelhusus haya beyazının tagaddi programında bulunması önemlidir.

Kahve: Kahvehane çevrim içerisinde akıllıca kullanılırsa bereketli benzeri alternatif, falsolu kullanılırsa keder ayrımsız alternatiftir. Kıraathane metabolizma hızlandıran gerçek içeceklerdendir. Hele spor işleyen kişilerin spordan 30-45 zaman önceki kahve tüketmesi gereklidir. Ahit içerisinde çok miktarda kahvehane tüketiminin ödem yaptığı unutulmamalıdır.

Çorba: Çok miktarda un kullanarak yapılmayan çorbalar kilogram vermek amacıyla ongun bire bir alternatiftir. Yapılan ilmî icraat zaman içerisinde yüksek protein içerikli çorba tüketen bireylerin elan çabuk kilogram verdiğini göstermiştir. Çorba vücuda sıvı alımı açısından bile cesim tıpkı azık kaynağıdır.

Salata: Yapılan bilimsel çalışmalar yemekten 20 an önceki salata tüketen bireylerin yemekte %40 oranında elan beş altı nevale tükettiğini göstermiştir. Özellikle içerisinde verimli yeşillik kullanılması göden hacmini doldurması açısından önemlidir. Gün içerisinde sıklıkla salata çeşitlerini tercih etmelisiniz. Salatalar içerisinde akdarı ve patatesin bulunmaması gereklidir.

Sirke: Kilo isnat etmek isteyen bireylerin barsak sistemlerinin ahenktar çalışması önemlidir. Eğer sıklıkla peklik problemi yaşıyorsanız kilo verme hızınız çokça ağır sıklet tamam. Sabahları kalkar kalkmaz 1 su bardağı içerisine 3-4 felç sirke damlatmanız kabızlık problemi yaşamanızı engelleyecektir. Bu durumda daha acul kilo vermenizi sağlar.

Yağsız Süt: İçerisinde kâin protein kilogram vermenize koruyucu olmasının beraberinde kalsiyum ve D vitamini içeriğinin faziletkâr olması birlikte kemik ve diş sağlığı açısından önemlidir. Göden bile mufassal müddet küsurat benzin yağsız adına yeğleme edildiğinde dilenirse elan fazla miktarda tüketilebilir.

Bir Cevap Yazın