Bu besinleri tüketmemiz şart!

Takvim’üstelik kayran kayran habere bakarak metabolizmayı sonbahara alıştırmak, şırakkadak ısı değişimlerinde hastalanmamak ve sonbahar depresyonundan korunmak üzere ara sıra besinleri sofranızdan nakıs etmemeniz gerekiyor. Ehlihibre diyetisyen Merve Yüksek, bu besinleri şöyle sıralıyor:

ELMA: Kalbe faydalı flavonoidler ve antioksidan içerir.

AYVA: Bronşit ve öksürüğe gani dirimlik. Çekirdekleri kaynatılıp içildiğinde göğsü yumuşatır. Saksı ağrısını geçirir. frenk lahanası: Kanser ilkin doğmak için hastalıklara karşı vücudun defans sistemini geliştirir.

TURP: Kökü gür ayrımsız C vitamini kaynağı iken, yapraklarında fazla miktarda A, K vitamini ve folat bulunur. Us temizler, gut hastalığına alın korur.

BALIK: İçeriğindeki Omega-3, fosfor, vitamin ve mineraller, yaşlılarda göz, içtihat, karaciğer, önsezi ve damar sağlığı üstünde berenarı heybetli role sahiptir.

KARNABAHAR: İçeriğindeki fitokimyasallar yardımıyla anti kanserojendir.

NAR: Vücutta damar sağlığını, özellikle de kalbi korur. Soy tıkanıklıklarına bol sağlık. Zinde ceviz ve fındık: Çokça dolgunca bir erke kaynağıdır, vücuda kırıcı ve enerji verir. Cisim ve idrak yorgunluğunu giderir. Rastgele devir tıpkı apaz tüketilmesi kalp krizi nakil riskini azaltır.

BAL KABAĞI: Vitamin, mineral, kefaret lifi, omega-3 ve antioksidan kaynağı olan bal kabağı cilde gani dirimsel. Betakaroten içeren bal kabağı, akciğer, kolon, mesane, serviks, meme başı ve kap kanserlerine yakalanma riskini azaltır.

Bir Cevap Yazın