Bu besinlerin antidepresandan farkı namevcut!

Takvim’bile saha kayran habere bakarak vaktiyle beri yapılan ilmî araştırmalar, gani beslenme ve diyetle zihinsel rahatsızlıkların sakıncasız tedavisinin, rahatsızlıkların belirtilerini hafifletmenin gibi olduğu gösteriyor. Dünyada bir nice can kuşu doktorunun, hastalarını psikotropik ilaçlar namına, gür tagaddi aracılığıyla tedavi ettiğini belirten Uzman Klinik Ruh Bilimci Mehmet Başkak can kuşu sağlığımıza iyi ati diyetler ve tagaddi şekilleri hakkında muhteşem bilgileri veriyor…

DEPRESYONA BALIK

Tetkikat, Omega-3 alımındaki artışın bunluk belirtilerini hafiflettiğini gösteriyor. Beş Altı bilimsel araştırmanın sonuçlarına göre, günce 1.000 miligram EPA formunda Omega-3 balık hasım alımı, buhran belirtilerinin hafifletilmesine havari oluyor. Kişinin ruh halindeki düzelmeler, genelde bu takviyeye başladıktan 3-12 hafta beyninde meydana geliyor. Antrparantez, diyetlerinde yüksek miktarda balık tüketen kişilerin can kuşu halinde üstelik eş düzelmeler olduğu biliniyor.

Solgun kantaronda enerjik:
Sarı kantaron, hafif ve ılımlı şiddette bunluk belirtileri gözlemlenen kişilerin tedavisinde faal olan bir bitki, ancak okkalı bunluk vakalarında çok fazla işe yaramıyor. Zerrin kantaron, kâh antidepresan evet dahi gayrı ilaçlarla bu arada alındığında bazı sıkıntılara yol açabilir, bu nedenle kullanmadan önceki katiyen doktorunuza danışın.

CİNSEL İSTEKSİZLİĞE MACA KÖKÜ

Patatesin benzeri akrabası olan maca kökü bazen toplumlarda seksüel isteği yükseltmek üzere kullanılıyor. Bu nedenle, antidepresan kullanımının etmen olduğu erektil halel, libidoda azalma ve gayrı cinsellikle ilgilendiren canip etkileri aylak kuzuluk getiriyor.

KEDİ OTU SAKİNLEŞTİRİR

Kediotu, kaygıyı azaltıp, sakinleştiricilerin yaptığı kabilinden kişinin daha bereketli uyumasına apotr oluyor. İlaçların yan etkilerinden daha çok etkilenen ayrıntılar ve yaşlılarda kullanımı alternatif adına düşünülebilir. Kediotunun külfet etmesi az buçuk ant alıyor.

ŞİZOFRENİYE B3 VİTAMİNİ

Diğer adı ‘niyasin’ olan B3 vitamini, dünyada şizofreni teşhisi konulmuş binlerce hastaya iflah kaynağı oldu. Dr. Abram Hoffer, binlerce hastasının tedavisinde erdemli dozlarda B3 vitamini kullanarak tedavi etti ve yüzdelik 90 oranında başarı elde etti. B3 vitamini ise, ballıdarı, süt, kumpir, kahve üzere besinlerde bulunuyor.

DOKTORUNUZA DANIŞMADAN KULLANMAYIN

Uzmanlar önerilen bu besinlerin da yaşamı yıldırma edebileceğini belirterek şu uyarılarda bulunuyor: “Tedavilerin bitki ve efsanevi kaynaklı olması, onların emin olduğu anlamına gelmez. Nebati tedavilerin de istenmeyen taraf etkileri vardır ve bunlar, tıpkı antidepresanlar evet de ilaçlar üzere, başka ilaçlarla etkileşime girebilirler. Mütenavip tababet tedavilere başvurmadan ilk, özellikle umar kullanıyorsanız, mutlak doktorunuza danışın.”

Bir Cevap Yazın