BU DE KASIT DÜNDAR’IN KÜRT AÇILIMI

Bursa ’üstelik, geçtiğimiz hafta oynanan Bursaspor ile Diyarbakırspor arasındaki karşılaşmada sâdır olaylardan sonradan Diyarbakırspor Kulübü Başkanı Dokunaklı Sümer ’mağara “Bu nev olayların bitmeme etmesi halinde takımı ligden çekeceğim” şeklindeki açıklaması balaban yankı bulmuştu.

Star Veri Ekip Başkanı Murat Dündar, esbak akşam sunduğu Star Asıl Bili Bülteni ’nin bire bir bölümünde Diyarbakırspor forması giyerek çıkan ahval karşı heybetli açıklamalarda bulundu. Kasıt Dündar, “Diyarbakırsporlulara PKK ’lıdır, emretmek bölgedeki kürt kardeşlerimi PKK ’lı çalmak, insafsızlık olduğu kadar inanın yarıcı terör örgütünün ekmeğine da yağ süren bir davranıştır ’ dedi.

40 YILDIR BÖLGENİN SORUNLARINI ANLATMAYA ÇALIŞIYORUM
Star Temel Marifet Bülteni ’nin son bölümlerinde, Diyarbakırspor forması giyen Kasıt Dündar, “Ben 40 yıldır Güneydoğu ve Şarki Rum Bölgesi ’nin iri sorunları ve bunları çözmesi gerekenleri anlatmaya çalışıyorum. Karış karış dolaştığım bu iyice topraklarda işsizliğin, dirimsel dağılımı dengesizliğinin, yoksulluğun, mankafa kalmışlığın, eğitimde okazyon eşitsizliğini ve bunların beslediği terörün sunu incitici örneklerini gördüm. Bölgenin kalkınması amacıyla dökme paraların işsizlere hareket ve atlatmak sağlayacak yatırımlara tahavvül etmek hesabına siyasetçilerin marifetiyle hortumcuların cebine naasıl gittiğni , amme bankalarının gene yandaşlar tarafından elbet yağmalandığını tehlikesine karşın gözler önüne sermeye çalıştım” dedi.

Aha o görüntüler..

Tutulmak için haberin videosuna tıklayınız..

Bir Cevap Yazın