‘Bu Eşkal Benim’ krizi büyüyor!

Hürriyet’in haberine göre Show TV, TV8’e karşı aşama namına sunuculuğunu Ebru Akel’mağara yapacağı bir sima ve hat yıpranmamış tıpkı programı yayına sokmaya hazırlanıyor. “Bu Biçim Benim”in yapımcısı tıpkı açıklama yaparak bu yayını engel olmak üzere kanuncu yollara başvuracaklarını anlatım etti.

İşte o matbuat açıklaması:

İstanbul 1.Fikri Endüstriyel Hukuk Mahkemesinin 06.01.2015 günlü kararı gereğince “Bu Format Benim” programının  dalan haklarının iddia edildiği kabilinden Show TV ’ye ilişkin olduğu akseptans edilmemiş; kül tersine  şirketimizin kalıp haklarını kullanabileceği belirtik belirtilerek yayınımızı durdurmaya dönük hazırlık talepleri reddedilmiştir.

Show TV marifetiyle tıpkı âdem evladı ve  tıpkı muhteva ile 19 Karı tarihinde yayına gireceği tamlanan izlence, minval haklarımızın nahak yere ve sellemehüsselam kullanımı anlamına gelmekte olup, hukuka, Duruşma Kararlarına, aktöre ve hüsnüniyet kurallarına aykırıdır.

Show TV ’nin bu hususiyet tanımayan girişimine bedel, hüküm organları nezdinde tazminat haklarımız ile nahak yayınların önlenmesi ve kaldırılması yönünde mecmu kanuni haklarımız kullanılacaktır.

Bu Kalıp Benim, soy yapım ekibi, töz emekçileri ve kızıl yargıcılar kurulu üyelerimiz; Vuzuh Yerlitaş, Ivana Sert, Eksiksizlik Doğulu ve sunucumuz Hikâye Serter ile değerli izleyicilerinde aldığı destek ile daha çok TV8 ekranlarında bitmeme edecektir.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur

PRODUCTION HOUSE

Bir Cevap Yazın