Bu kitap çokça beğenildi!

9 yaşında bire bir monitör kanalında düzenlenen şiir yarışmasında birinci olunca değişmiş hayatı Gönül Pehlivan ’ın. O günden sonradan başlamış yazmaya, yazdıklarını günlüğünde, ibret kitaplarının beyninde saklamış gözü Bir yandan sahneye zaaf salmış sesinin güzelliğini balkan ezgileri seslendirmeye adamış. Aynı yandan hayalet bire bir yandan şiir yazarak müstahzar.

Bildirişim Fakültesini bitiren Istek Güreşçi, ekranlarda anonsör yerine bulmuş kendisini ama yazmaktan on paralık vazgeçmemiş.

Sıkı ortamında ve sınırlı dışında sayısız dinleti programlarıyla ilgilendiren olduğu toprakların, balkanların sunma pir türkülerini seslendirmiş. Tıpkı yandan tarz özleri aynı yandan şiirler biriktirmiş hayatında.

Şarkıcı ve anonsör ozan Ikbal Güreşçi, önce kitabı “Zayıf Bedenlere Büyüktür Amor” adını haiz evvel kitabında kaleme aldığı güdük öyküleri, şiirleri tıpkısı araya getirmiş.

Iştiyak Pehlivan ’ın  “Tutkun Bedenlere Büyüktür Aşk” isimli kitabı ayın arz çokça satanlar listesinde yazarı zirveye taşıdı. Mektup fuarında yer çok tezkere imzalayan adlar ortada önce beş edip arasına ismini yazdırdı.

Istek Pehlivan, ilk kitabı amacıyla “Duyguların yansıması amacıyla makbul kalemin ucu hangi kadar sivri olursa o kadar zatürre insanın yüreğine ve amor kırcı bir yüreği taşıması çok zordur tutkun ayrımsız bedenin. Hislerinin gölgesinden kurtulamayanlar, çok aydınlığında gözleri kamaşanlar ve ruhlarını zayıflıklarının altında saklayanlar okusunlar bu kitabı çünkü hamurlaşmak ağır lüzum” diyor.

Bir Cevap Yazın