BU MAHALLEDEN KOVULACAKLAR

Babiali ’nin tetikçi mezarlığı

Hakkımda bir abece yazılmış. baştan aşağı yalanlarla komple… Pespaye tıpkı yazı. O büyüklüğünde sefil kim yazıyı yazan altına kişi adını dahi yazamamış. Yazdığı yazının altına kişi adını yazamayan adamın onuru sorgulanmaz mı? Evet, adamın adı yok. O yüzden ben da size ki olduğunu söyleyemiyorum.

Hem esas imzasını kullanmıyor yazıda, hem benim adımı vermiyor. Sav açılırsa mahkum olacağını biliyor, aklınca tazminattan yırtıyor… Maşrık kurnazı… Bu büyüklüğünde zavallı…
Babamı ve iki yıl ilk hayatını kaybeden annemi karıştırmış konuya. Bütün söyledikleri üzere ailem hakkındaki sözleri da domates dolması. Herif zaten karaktersiz, pespaye biri muhtemelen ki. Ama tıpkı zamanda dahi acı gazeteci. Kişi ayrılmış fantezilerini ve manzara gücünü temel sanıyor. Evet da çevresindekiler domates dolması bilgiyle besliyor onu.

Bu yüzden bile yalanı bitmiyor aha… Tıpkısı tanesi üstelik Irak ’a Amerikan işgali başladığında evime Amerikan bayrağı astığıma dayalı… Bu abus fantezi gine hangi vurgun bünyenin ürünü bilmiyorum. Ayrımsız biricik bu yalanda çokça ufak da olsa aynı zeka kırpıntısı gördüm, belli belirsiz gülümsedim. Ancak işin elhak ego o yıllarda da mektup Sedir ’cilt geçmediği amacıyla fırka vermiş biriyim. Ilavesi 2003 ’teki yazılarımda savaşı, cidal medyasını eleştiren satırlarımı seçme talip bulabilir.
Beni bu rahatsız fanteziler ya da kuyruklu saptırmalar ilgilendirmiyor haddizatında… Beni bildirme çokça tasalandıran bu kadar yalanı üretebilen bir şebekenin ele başı olan adamın benzeri müddet bu devletin en son makamlarına bakım etmiş oluşu. Tıpkı mesafe hükümetin, bakanların, milletvekillerinin yanından ayrılmıyordu.

Bir yazıda bu büyüklüğünde domates dolması söyleyen, ki bilir bu ülkeyi yöntenlere ne kadar saptırmalar söyledi, oranlamak bile istemiyorum…

Amma işin gerçeği şu: Pekâlâ ki birileri ’Bu insan işe hızlı ’ diye anladı ve onu uzaklaştırdı, onu çok kıymetliymiş kadar bağrına basan bire bir hane medya de bunu ayırt edip onu katiyen bap hariç edecektir. Bu kaçınılmazdır. Medyaya dönemsel olarak gelenler, süreleri dolduğunda tasfiye edilirler.

Zaten mecmu de bu yüzden Babıali ’nin ense bahçesinde ayrımsız ’tetikçi mezarlığı ’ vardır. Patronlarının birlikte bitenler, başbakanların yalılarında gömlek atanlar, ’Ben yağdanlığım ’ diyerek dolananlar, tenkis toplayanlar, kapela taşıyanlar, siyasal müracaat metinleri yazanlar orada yatar. Hiçbirinin mezar taşı yoktur, bu mezarlıkta sıkışık kütle halindedirler…

O ve arkadaşları yollarının o mezarlığa çıktığının farkında. Endişleliler. Panikteler. Sağa sola sataşmaları bu yüzden. Yalanlarla manipülasyon yapmaya çalışmaları, dezenformasyon çalışmalarına imza atıp başkalarını itibarsızlaştırmak amacıyla harekete geçmeleri bundan.
Bu yüzden bu insan ve onun önderliğindeki tıpkı koro Ahmet Kağan ’ı bile zılgıt edebiliyor, benim hakkımda de sistemli ayrımsız yıpranma kampanyasına başlıyor.Sistematik bire bir hareketli bu. Biri demincek üstelik kendisini köyün ağası zannediyor, belinde taşıdığını zannettiği ’kuvvet ’ silahını okşayarak tehdit vermeye çalışıyor. Vız sağlık, tırıs masraf.

Onun tabancası bu mahallede kurusıkıdır… Bu mahalle hakeza hileci şantajcıları mecburiyetten aynı süre ağırlar, amma kolaylıkla bünyesinden kusmayı da çok bereketli bilir…

Bu az buçuk sıkıntılı tıpkısı proses cins… Sürmesi gerektiğinden henüz uzun sürmüş dahi kabil…
Amma serencam mübrem…

Yine ediyorum eninde sonunda bu mahalleden kovulacaklar. Bunlar kovulmaktan anlar. Ve bu defa akıbet tekme onları direkt Babıali ’nin tetikçiler mezarlığına gönderek; dönüşü olmayan aynı yola.

Ve o kovulma günü geldiğinde arkalarından tencere çalanlardan biri üstelik ego olacağım.

 

 

Bir Cevap Yazın