Bu maskelerle zamanı et kafalı saracaksınız!..

Takvim’birlikte düzlük düzlük habere bakarak zinde ve tendürüst eğlenmek fon değil. Yeni yılda bakir ayrımsız saksı yapıp, niteliksiz birkaç formül ile zamanı geriye sarmanın gibi olduğunu söyleyen Yeditepe Üniversitesi’nden Yrd. Doç. Dr. Halit Yerebakan, özellikle beslenmeye dikkat çekti.

KARNINIZI İÇİNE ÇEKİN

“Kavun, domates ve kerevizi sofranızdan noksan etmeyin, rastgele öğünde protein cebin, meyvenin suyunu emmek namına meyvenin kendisini yiyin” diyen Dr. Yerebakan, şunları kaydetti: “Çalışırken, yürürken, kemirmek yerken, film izlerken kısacası anbean karnınızı dil çekip yalçın durmaya çalışın. Siz ayırt etmeseniz bile kaslar çalışır.” Dr. Yerebakan, zamanın izlerini paspas iki birlikte maske tarifi verdi…

İÇTEN DIŞA YENİLEYEN PEÇE TARİFLERİ

1 adet marifet avokado
50 gram yulaf
2 kemirmek kaşığı bal

Tüm malzemeleri karıştırın, yüzünüzde 10-15 an beklettikten sonra yıkayın. Avokado ve bal cildi nemlendirir, yulaf dahi peeling yapar.

***

250 gram yoğurt
125 gram çilek
Nakıs ananas
1 çorba kaşığı Hindistan cevizi yağı
1 çay kaşığı mavi yeşil alg spirulina yosunu tozu

Malzemeleri karıştırın. Karışımın 3/4’ünü sabah kahvaltıda amacıyla. Küsurat 1/3’ü yüzünüze sürün ve 5 dakika bekletin. Maske beklerken, gözlerinize çay poşeti koyabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın