Bu Minval Benim’de ‘canlı yayın’ skandalı!

Posta’da vadi kayran habere göre hakem heyeti, sakat yarışmacılar ve izleyici etkin yayında yoktu. naklen yayın esnasında Vuzuh Yerlitaş başka bire bir mekanda kıraathane içerken fotoğrafını paylaştı. Pervane forumlarında ve toplumsal medyada kanala reaksiyon yağdı.

Bu yıla damgasını vuran, haddinden fazla sevilen amma bir zamanda çokça eleştiri düzlük, tartışılan Bu Minval Benim yarışmasının geri akşamki finali izleyiciler ortada hem nazik hayalet kırıklığı yarattı hem üstelik bu kadar pop olan programlarda tek görülmeyen bire bir naklen yayın skandalına manzara oldu.

Yarışmanın yayınlandığı kanal benzeri hafta boyunca cumartesi akşamı saat 20.00’da final gecesinin çalışkan yayınlanacağını duyurdu. Yarışmanın finalinde yarışmacıları destekleyenlerin SMS ile de görüş vereceği açıklandı.

Fakat bitiş gecesi geceleyin yarısına büyüklüğünde banttan yayınlandı. Izole Bant yayında yarışmacıların destekçilerinden daima SMS atmaları istendi. Yapıt banttan devam ederken toplumsal medyada canlı yayın üstüne adeta edilgi yaşandı.

Yarışmacılar üzere SMS oyu atanların mesajları mankafa dönerken, böyle tıpkısı munara olmadığına ait uyartı mesajları geldi. Yarışmacıların fanlarının forumlarında bu duruma balaban aksülamel gösterildi.

SEYİRCİ VE JÜRI BANTTA VAR, CANLIDA NAMEVCUT!

Izole Bant yayında elenen yarışmacılar, peyrev ve jüri cümle kadro ekranda görünürken, şeb yarısı başlayan hareketli yayında ne hakem heyeti, hangi izleyici ne birlikte bozuk yarışmacılar stüdyoda düz almadı.

Vakit Kaybetmeden Bu Şekil Benim’in sunucusu Öykü Sertel, yarışmacılar Aycan-Nurcan Şencan kardeşler, Yol Baylar ve Ayşenur Balcı stüdyoya geldi. Yargicilar Kurulu üyelerinden ise kimse katılmadı. Finali Aycan-Nurcan Şencan koşa kardeşler kazandı.

NUR YERLİTAŞ O SIRADA APAYRI YERDEYDİ…

Jüri üyelerinden Vuzuh Yerlitaş ise Hikâye Sertel’in sık sık şu anda saat 12.35 diyerek anonslar yaptığı sırada Instagram hesabından ayrımsız mekanda kahvehane içerken fotoğrafını paylaştı. Yerlitaş’ın takipçileri arasında tartışmaya öğün açan bu foto üstüne programın çalışkan yayınlanmadığını anlayan kimi Instagram kullanıcıları kanala şişman reaksiyon gösterdi.

Bir Cevap Yazın