BU SAHNEYE VETO!

RTÜK ’den Nurgül Yeşilçay ’ın Vicdan filmindeki sevişme sahnesine veto

Türkmax logosuyla eser fail Jüpiter TV ’üstelik, 22 Mayıs 2009 gecesi gösterilen ‘ ’Vicdan ’ ’ filminde, Nurgül Yeşilçay ’ın, tıpkı arabanın dip koltuğundaki sevişme sahnesi, çokça konuşulmuştu. Filmin er saatte yayınlandığını göz önüne kayran RTÜK, ‘ ’Program durdurma ’ ’ cezası verilmesi amacıyla kanaldan savunma istenmesini benimsedi.

YAYINCIDAN DEFANS İSTENDİ

GAZETEPORT ’un edindiği bilgiye göre RTÜK toplantısında bu konudaki kıymetlendirme raporu görüşüldü. Filmin ‘ ’ ’Gençlerin ve çocukların fiziki, zihinsel ve sağtöresel gelişimini zedeleyecek türden programların, bunların seyredebileceği devir ve saatlerde yayınlanmaması” ilkesini, ikinci el ihlal ettiği görüşüne varıldı. Naşir kuruluştan, izlence tevkif cezasına esas kalkmak üzere, savunma istenmesi benimsendi. Karar görüş birliği ile alındı.

TARTIŞILAN MANZARA

Nurgül Yeşilçay ’ın Gaye Eğlek ile başrolde oynadığı ‘ ’Vicdan ’ ’ filminde Yeşilçay, kasiyerlikten ayrılıp, pavyonda çalışan tıpkı kadını canlandırdı. Filmde, Nurgül Yeşilçay ile Garaz Han ’ın bir araba içindeki sevişme sahnesi çokça konuşulmuştu.

Filmin yönetmeni Kızoğlan Kıral, ‘ ’ Âşıktaşlık sahnesini iki el çektim. Oyuncular ilkinde haddinden fazla gergindi. Sakinleştirip ikinci yol çektim.” demişti. Filmdeki rolü ile Altın Portakal düzlük Nurgül Yeşilçay ise, sevişme sahnesinin lüzumlu olduğunu belirtmiş, ancak ödülü küçümseyip, ‘ ’‘Yıllardır beklediğim bağış, bu muymuş ? ’ dediği için dahi reaksiyon almıştı.

Işte o hayalet!..

Tutulmak üzere haberin videosuna tıklayınız..

Bir Cevap Yazın