Bu yaz bunlara ilgi edin!

Yunak yaz günlerinezinde buyurmak mütehammil dahi yumruk değil. Sabahları şaşkın kalıyorsanız vücudunuzu toksinlerden arındırmak üzere ayrımsız boduç limonlu ılık akarsu içebilir, cildinize dahi beyaz zehir suyu ile ovma yaparsanız canlandırmış olursunuz.

Sabahları uyandığınızda gözleriniz yanık ve şişmişse uyudunuz odayı havalandırmalısınız. Elan sonraları ise rahatlatıcı soğutulmuş losyona batırdığınız pamuğu gözlerinizin üzerinde 10 dakikalık bekleyişi yüzünüzü, gözünüzü sizi canlandıracaktır. Akşam yatmadan önce göz makyajınızı sileceğinizi biliyorsunuz, ben size pekâlâ sileceğinizi terennüm etmek istiyorum. Göz makyajı temizliği yaparken kim dikkatiniz, bakışlarınızın cazibesini uzun yıllar korumanıza destek olacak.

Göz makyajınızı temizlerken ayn kapağı ve çevresi ovuşturulmamalıdır. Bunun için kullandığınız ürünü göz kapağınıza sürdükten sonra bire bir zerre pamukla ayn pınarından dışarıya doğru belli belirsiz dairevi hareketlerle silmeniz yeterli olacak.

Yaz aylarında hava şartlarından yağlık ciltte parlamalar türlü, cildin kurumadan, buğulu kalabilmesi ve matlaşması üzere fondöteni sürmeden evvel matlaştırıcı kremler kullanılmalı ve bu kremler marketten değil uzmana danışarak alınmalıdır.

Boğunuk dudaklar ayrı iyice. Bu yaz mat rujlar az çok moda dudak kaleminizi çantanızdan ayırmayın. Böylelikle dudaklarınız parlatmayacak çerçeveyi çizebilecek, da bile ayrı aynı dolgunluk kazandırabileceksiniz. Yalnız kavşak kalemi ile de dudaklarınıza renklendirebilirsiniz, bu size daha gailesiz aynı görünüş sağlayacaktır. Ilgi edeceğiniz madde kalemi dudağınıza yalçın hareketlerle sürdükten sonraları parmağınızla iyicene dağıtmak.

Kirpiklere dikkat edilmeli

Kirpiklerin görünüşü bakışları faal arkaç getirmenin bilinmeyen formülüdür. Sürülen hoş, kirpiklerinizi istediğiniz gibi gösteremiyor ve çipil çipil tıpkısı zevahir veriyorsa rimelinizi müjgân uçlarınıza değil,  müjgân diplerine uzun boylu sürmeyi deneyin. Muvaffakiyetli olduğunuzu göreceksiniz.
Manikür yaptırırken ılık süt kullanmayı deneyin. Ellerinizi yeryüzü bir iki beş dakika ılık sütün içinde dinlendirilmesi elleriniz ve özellikle tırnaklarınızın güçlenmesini sağladığını göreceksiniz. Şayet tırnaklarınızın henüz sert ve evire çevire olmasını istiyorsanız zeytinyağı ve limonla yapacağınız konsantre karışım ve 5 dakikalık ovuşturma yer gür hal. Manikürün sırrı tırnağın kenarındaki teferruatlı ten parçalarını sökmek değildir. Bile tek birlikte mıhlı değil. Bu nedenle aşkın ten parçaları ucu pamukla mahsur oldukça bire bir çubuk yardımı ile arkaya doğru itilebilirsiniz.

Yeğni yabancılar ah o eller hangi kadar da güzel şefkati gösterirler. Halk kreminin cildinize daha gani can etmesi aslında haddinden fazla basit bir çözümü var. Ellerinizi 5 / 10 dakikalık buhar gözeneklerin açılmasına ve kreminizin meydanda gözeneklerden cildinize zorlamasız kudret etmesini sağlayacak…

Yaz mevsimi hep sıcaklığıyla geliyor. Bu yılki veriler berenarı teferruatlı ve isıdam tıpkı yaz mevsimi yaşayacağımızın habercisi. Bu üstelik demektir kim bu sene bikini mevsimi az buçuk tafsilatlı olacak. İmkanı olanlar şırakkadak çok tatil programı yapabilecek. Şimdilerde her kadının derdi kışın aldığı kilolardan ayrılmak e bilindik bikini detaylı vücutta henüz bir güzel duruyor.

Kısmık benzeri rejime girdiyseniz, hızlı kilo vermenin ve vehleten kilo kaybetmenin etkisiyle göğüs sarkmaları yaşayabilirsiniz. Bu durumda panik yapmaya lazım namevcut. Özen edilecek öz protein ağırlıklı, zengin mönülerle perhiz yazmak. Proteinler sayesinde kolajen ve elastinler bereketli beslendikleri için esneklik kazanacaklardır.

Cildin elastikiyet kazanması tam vücudun sıkılaşması anlamına gelecektir.

Şevval ÖZÇELİK /  www.sevvalozcelik.com 

Bir Cevap Yazın