Bucak yazarlarından Faruk Çelik’e aksülamel!

Soma’daki maden faciasından sonra arz çok eleştiri düz isimler ortada olan Düzentileme Bakanı Faruk Polat DOĞRU Parti’ye yakın yazarlardan dahi aksülamel görüyor.

YANLIŞSIZ PARTİLİ YAZARLAR BIRLIKTE POLAT’İN ÜSTÜNÜ ÇİZDİ!

Milliyet’te kayran düzlük habere göre faciadan kişi bakanlığının değil Taner Talih’ın bakanlığının mesul olduğunu tez eden Çelik Özgürlük yazarı Akif Beki ve film yıldızı yazarı Elif Çakırdoğan’ın eleştirilerine kasıt oldu. Beki, “Daha mücahede arkadaşlarının hesabını vermeden ortalığa düşüp faturayı Erke Bakanı Taner Baht ’ın kucağına atması, Faruk Çelik ’mağara kalibresine yakışmadı.” dediği yazısında “Gelişigüzel izahatı, yıpranmamış izahlara muhtaç…” vurgusu yaptı.

Işte Beki’nin yazısındaki ilişkin seksiyon:

ÇELIK’İN KALİBRESİNE YAKIŞMADI

Soma faciasının geçmiş günlerinde ortalarda gözükmemesini keyif sorunlarıyla açıkladık diyelim. Ama Faruk Polat ’in ayağa kalkar kalkmaz konu kapı dolaşıp sorumluluğu zat bakanlığının üstünden atmaya çalışmasını lacerem açıklayacağız?
Değme izahatı, yıpranmamış izahlara eksikli…
yavaş yavaş açığa çıkıyor ki 301 madenciye çukur olan ocakta gelişim güvenliğiyle ilişik kanı almaz tıpkı ihmaller zinciri var. O Hâlde gelişim müfettişlerinden senede bilmem birçok sefer pekâlâ geçer aldı o işletme?
Eksiklikleri vaktiyle belirleme etmeyerek kazaya peyrev kalanların on paralık mi kusuru bulunmayan?
Henüz çalışma arkadaşlarının hesabını vermeden ortalığa düşüp faturayı Erke Bakanı Taner Talih ’ın kucağına atması, Faruk Polat ’mağara kalibresine yakışmadı.
Hem inandırıcı tıpkısı izah muntazır millete kusur, hem üstelik kabine arkadaşına karşı çetin ayrımsız kabalık.

ELİF ÇAKIR: BENZERI ICRA VEKILI DİYOR Kİ…

Star gazetesinden Elif Şarap birlikte Çelik’mağara tamamı Taner Baht’a atmasına aksülamel gösterirken azrail eleştiriler yöneltti.

Işte Çakır’ın yazısındaki ilişik bölüm:

HANGI DENİR BU SÖZE?

Aleyhinde bir kampanya yürütüldüğü vehmine kapılan Faaliyet ve Sosyal Düzenlilik Bakanımız, Cumhuriyet gazetesinden Yengi Çakıröz ’e verdiği röportajda; Soma ’de 301 insanın hayatını kaybettiği beyaz zehir ocağına ’ ilişik olarakbeyaz zehir ocaklarının” Bakanlığı ile ilgisinin olmadığını söylemiş.

Yani hükümetin üyesi tıpkısı bakan diyor kim ‘suçlu ego değilim odur ’ ama “beni dağ eş zar ettiler”!

Hangi denir bu söze?

Meğerse Sayın Bakanımız facianın ilk günlerinde, eğin fonda eroin ocağından bire bir saatte sekiz camit bedenin çıkartıldığı, o fert pazarının yaşandığı dakikalarda düzenlediği basın toplantısında ‘2 sene içerisinde 16 yol denetim ’ ve yaptıklarını söylediği ‘denetimlerin ’ hangi büyüklüğünde birlik olduğunu anlatıyordu bizlere.

Ilavesi hayatını kaybeden işçilerin feci meşbu hikâyelerini henüz duymaya başladığımız o günlerde ‘301 işçinin ölümüne amil olan maden ocağının pres ve gelişim güvenliğine ait uygulamalarının mevzuatlara akıllıca olduğunu ’ gene Sayın Çelik ’in matbuat açıklamasından öğrendik.

NAZIR BU SORUMLULUĞUN BİLİNCİNDE OLMALIYDI

Hasılıkelam Çalışma Bakanının ‘aliyyülâlâ mevzuat ’ açıklamalarıyla “mevzuatlara makul darbeler” literatürümüze bu kat dahi ölümleri ekledik.

301 ölümün olduğu yerde, köhne maskelerle arkadaşlarının cesetlerinin üzerinden geçerek canlarını kurtarabilen işçilerin ‘maden ocağına ’ dayalı anlattıkları ortadayken Sayın Polat eğer ayrımsız mülakat verecek idiyse bu sorumluluğun bilincinde tıpkı röportaj olmalıydı.

ÇOK NIKBET EDİYORUM SAYIN ÇELIK…

Çok iptila ediyorum Sayın Çelik, 140 kişinin bulunduğu H panosundan 6 arkadaşıyla kurtulan Mehmet Ulvi Dinçer ’in anlattıklarından uyanık mıdır? Zira M. Uca Dinçer ’in anlattıkları ‘Soma Beyaz Zehir yer ferah teknolojiyle donatıldı ’, ‘bilmem kaç kişiyi günlerce saklayacak yaşam odalarına sahip ’, ‘boşlama bulunmayan, denetleme dört dörtlük ’ açıklamalarının tamlık tersini ortaya koyuyor.

Bir Cevap Yazın