Buhar banyosu üstünlük mı, beis mı?..

İHA’bile yer düz habere göre Cildiye Uzmanı Dr. Dede Nejat Ertek bahis ile ilgili bilgiler verdi. Mıhlı, ak pak ve teltiksiz ayrımsız cilde sahip olmak üzere günce hayatta ilgi etmemiz gereken bazen mahdut kurallar vardır.

Buhar Banyosundan Uzak Durun

Ten bakımı ve temizliği denildiğinde akla geçmiş mevrut yüzü haddinden fazla yıkamak ve yüze buhar banyosu infaz etmek gelir.Ancak buhar banyosu yüzü katmerli ısıtır bu nedenle üstelik cildin asit ve akarsu dengesi bozulur.Bu boyut dahi kap egzamasına temel taşı hazırlar.Bunun dışında buhar verdikçe kap gözenekleri daha çok açılır.Cildinizin özelliğini körlemeden (Zayıf mu,hassas mı,çok besili mı ,allerjik mi ?) sahih gele nemlendirici kullanmakta makul değildir.

Yüzü Çokça Kesif Yumak

Yüzünüzü haddinden fazla yumak yanlıştır. Çünkü ten daha öz yağını tolere etmeden siz gine yıkarsanız,bu sefer cildinizin kurumasına bozukluk olursunuz. Ayrıca iklimleme cihazı da kap kuruluğuna neden tür. Bunu çelmek üzere çevrim ortamında nemlendirici sürmenizde yarar var.

Sabun Seçimi

Cilt bakımı bebeklik döneminden itibaren yapılmalıdır.Kap tipinize uygun tabii olan sabunla yüzünüzü yıkamalısınız. Ongun dinlendirilmiş, çok kloru alınmış bir su üstelik ayrımsız toniktir.Nemlendirici namına de hiçbir özdek yoksa bire bir kırıcı badem sütü, badem hasım kullanabilirsiniz.Badem sütüyle da makyajınızı temizleyebilirsiniz.

Yaşlanma 25-30 Yaş Ortada Başlar

Yaşlanma ise 25-30 gözyaşı ortada başlar. Bu yaşlardan itibaren cilt tipinize akla yatkın benzeri nemlendirici seçmenizde üstünlük var.Çokça teferruatlı olan dal derisi çabuk kırışır.Bu nedenle yüze geçerli nemlendirici krem iri dokunuşlarla durmaksızın uygulanmalıdır.Göz çevresi üzere birlikte nemlendiricinizi inç uçlarınızla hafifçe yedirerek sürmelisiniz.

Kötü Tagaddi Hızlı Yaşlandırır

Gayrisıhhi ve incitici beslenme tüm vücudu zıt etkilediği kadar cildinde çabuk yaşlanmasına illet peki. tek yanlı beslenme çokça falsolu, ihtiyacınız olan tamlık vitaminleri yeteri büyüklüğünde almalısınız. Bu nedenle dengeli ve sağlıklı beslenmenizde yarar var.Sofranızda lifli gıdaların ağırlıklı olmasına dikkat gösterin.Şekeri ve tuzu kesin azaltın.Kalın sık sebze ve ürün tüketin.A,E ve C vitaminlerini sıklıkla yeğleme edin.vitamin A hücresel aktiviteyi düzenler, cildin aşırı kalınlaşmasını ve pigmentasyonu önler.Antrparantez bu vitaminler ten yaşlanması ile savaşırlar.Mutlaka günde arz az 8 bardak su amacıyla.

Bir Cevap Yazın