Bülent Ersoy bu saçları sevdi

Hürriyet’te kayran alan habere göre Bursa Rodman Kulüp ’te dinleti veren Bülent Ersoy, programına ’Gençliğe Veda ’ şarkısıyla başlayan Ersoy, konserde giydiği ve dinç Bonkör Doğruel ’mağara hazırladığı kıyafetle dahi dikkatleri üzerinde topladı. Konser öncesi soruları yanıtlayan Ersoy, Bursalı olduğunu hatırlatarak, “Zat yerim gibi. İnşallah insanlarla birlikte bütünleşebilirim. Cenabıhak şans kıymet. Sanırım içerisi doluymuş. Elimden geldiğince gücüm nispetinde, sanatımı nakıs sonsuzdan zait sonsuza büyüklüğünde sunmaya çalışacağım” dedi.

“AYRIMSIZ YEGÂNE TARKAN ’LA DÜET YAPTIM”

Tipkisi süre evvel Bursa ’da konser veren ve Bülent Ersoy, Bulgaristan ’ın adlı şarkıcısı Azis ’in kendisiyle düet beğenmek istediği hatırlatılınca “Bilmiyorum ki, tanımıyorum kendilerini, bağışlasınlar. Bu belki benim eksikliğim türlü. Ama ego benzeri yegâne Tarkan beyle düet yaptım. Ondan sonraları bile eksantrik düşünmedim. Ukalalık adına nitelendirilmesin sakın” diye niteleyerek konuştu.

Bülent Ersoy, repertuarla ile ait özel tipkisi himmet yaptığını da dile getirerek, şöyle konuştu:

“İçerideki hava ne getirir ne götürür, siz çok henüz gani bilirsiniz bu işleri. bir anda o repertuar değişir, yerine ayrimsiz bambaşka repertuar gelebilir. En çok ikinci şarkıdan bilahare bunlar mahsus tamam. Oradaki hava kişilerin kurum güçleri, yaş vasatileri itibariyle oluşur.”

“MÜTEVAZİ OLMAYACAĞIM”

TRT repertuarında mevcut 52 bin eseri nbildiğini ifade eden Bülent Ersoy, “Yaşayanların içerisinde sunu iri repertuara ehil kişiyim. Bunda it canlı mütevazi olamayacağım. Çünkü kaynak. Bu hani tipkisi güzellikti, şıklıktı falan filan olsaydı, o antlaşma görecelidir. Değişik şekillerde yorumayabilirler. Ama repertuar konusunda elbette bu benim söylediğim akıbet noktadır. Onun konusunda da kimesne konuşamaz doğrusu”

Hayalet kıyafetlerini Verimli Doğruel ’mağara hazırladığını tabir fail Ersoy, “Bu gençler hem çiziyor, hem dikiyorlar. Onları tabiatıyla özendirmek gerekiyor. Adamakıllı olduğuna inanıyorum. Amma bu mevzuda dahi aşkın iddialı konuşmayayım. İnsanlar hangi der, ne demezler bilemiyorum. Biraz aşkın mı dekoltesi var? Var mı? Bursa biraz şeydir çünkü. Yazık efsus yanarım” diyerek nükte yaptı.

Bir Cevap Yazın