Bülent Ersoy’un doktoru:

Milliyet’te saha alan habere bakarak Mecnunca, AA muhabirine yaptığı açıklamada, son günlerde Türkiye’da domuz  gribi vakalarının yaşandığını söyledi. Sanatkâr Bülent Ersoy’un aynı süre geçmiş grip şikayetiyle hastanelerinde  otama altına alındığını anlatan Delicesine, “Çabucak tedaviye başladık. Kendisi taharri  altında. Zaruri tetkikleri yapıldı. Durumu az buçuk ağırdı fakat hayati bir buut bahis konusu değil. Şu anda genel durumu çokça iyi. Kendisinden sonraları annesi ile şoförü de tıpkı şikayetle hastanemize yatırıldı. Şoförünün durumu henüz bereketli fakat annesi da biraz güçdiyerek konuştu.

Şahin, Ersoy’a yapılan erken müdahalenin önemine belen ederek, “Tedaviye tezce yanıt verdi. Ülkemizde bir hınzır gribi durumu var. Bundan etraf  vacip araştırmalar yapıldı. Numuneler incelendi, tahkikler yapıldı. Doğrusu zatürreye dönmüştü durumu ama şu dakika bu nitelik aşıldı. Tehlikede olmasının nedeni  da zatürreye çevrik olması. Tahlillerde çıkan duruma göre durumu hınzır gribine uyuyor. Şu zaman sâdır o. Parçalanmamış namına sanıyorum akşam ezanı saatlerinde anlaşılan olacak”  şeklinde konuştu.

Ersoy’un şu zaman korkulacak tıpkısı durumunun olmadığını dile getiren Delicesine,  “Durumu takatli. Bir Zamanlar teşhisin faydasını gördük. Ağır Sıklet bakıma filhakika on paralık  almadık. Sanıyorum birkaç güne namına taburcu ederiz” ifadelerini kullandı. 

Bir Cevap Yazın