Bülent Keneş gözaltına makbuz!

CİHAN’birlikte saha kayran habere göre Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’a, paylaştığı abece ve yaptığı açıklamalarda hakarette bulunduğu ancak mahkemeye gitmediği öne sürülen gazeteci Keneş, İzmir’e başvurmak için geldiği Atatürk Havalimanı’nda polis ekiplerince gözaltına makbuz.

Haseki Yetişek ve Araştırı Hastanesi ’nde esenlik kontrolünden geçirilen Keneş, daha sonradan İstanbul Güven Müdürlüğü ’ne götürüldü.

Afiyet kontrolü sonrası polis güçleri aracına bindirilişi sırasında mütekellim Bülent Keneş, “Yıldırı Bölüm bizim gibi nev ehliyle uğraşıyor. Memlekette bomba patlıyor, kaçakçılar, kayırıcı kaçakçısı, eroin kaçakçısı, IŞID ’i, Umum Kaidesi, PKK ’sı kol geziyor arkadaşları gazetecilerle çalışır ediyorlar” diye niteleyerek konuştu.

Bakırköy 33. Temel Ceza Mahkemesi ’nde bilge karşısına çıkarılan Bülent Keneş serbest bırakıldı.

Twitter hesabından bile yaptığı paylaşımla gözaltına alındığını duyuran Keneş, şunları yazdı:
“Devletimiz maşallah çalışıyor! Rutin prosedürel bir konudan ufuk terörle mücadele ekibince havaalanında 05.45 kabil gözaltına alındım. Kaleminden başka ayrımsız şeyi olmayan ve operasyonu arz görgüsüz ‘teröristler’den biri yerine Yurt Güvenlik TEMA şubeye götürülüyorum. Uyanır uyanmaz Cemal Süreya’nın ‘umulmadık tıpkısı dolaşma benzer bugün’ dizesi aklıma düşmüştü. Bire Bir saat içinde anca oldu. Hayırlı Cumalar!..”

Bir Cevap Yazın