Bunluk kadınları cinsellikten soğutuyor

Kullanılmamış Asır’de vadi kayran habere bakarak cinselliğin avrat içre eş ortamında tıpkı öneme erbap olduğunu tabir fail Dr. Üney, “Buna karşın sanki cinsellik elden erkeklerin üzüntü aldığı benzeri alanmış gibi tıpkısı alacak yaratılmıştır. Cinsellikle ilişkin neredeyse yekpare uyaranlar erkeklere yöneliktir. Kadınların cinselliğe göz açısında gâh farklılıklar vardır. Kadınlar seksüel sorunlarını anlatım etmekten, bu sorunlar amacıyla hekime gitmekten daha fazla çekinirler.

Örneğin bire bir bölük deva cinsel isteksizlik yaptığı halde, kadınlar bu sorunu hekimlerine iletmekte (utanmalarından hava) zorlanmaktadırlar. Eşleriyle cinsellik üstüne da konuşmaktan kaçınmaktadırlar. Cinsellikte yarım ve falsolu bilgiler de kadınların bu konuda konuşmalarını engellemektedir.” dedi.

Ülkemizde cinselliğin konuşulmaktan kaçınılan bire bir konu olduğunu tamlayan Psikiyatrist/Psikoterapist Yrd. Doç. Dr. Rıdvan Üney, şöyle konuştu: “Hele eşler arasında cinsellik neredeyse hiç konuşulmamaktadır. Bu ebat sorunların ortaya konulmasını bile çözümü birlikte engellemektedir. Kadınları cinsellikten soğutan ve uzaklaştıran sebepler: Eşle ilgili duygusal sorunlar, eşle tartışmalar ve münasebet sorunları. Günlük stresler, korkulu ve müziç çalışma temposu. Kadının kullandığı ilaçlar (Antidepresanlar, gerilim ilaçları, alerji ilaçları, veladet arama ilaçları). Kadının, seksüel isteklerini eşiyle konuşmaması.

Hamilelik. Kadında uyarılma bozukluğu, orgazm bozukluğu, vajinusmus üzere seksüel fonksiyon bozuklukları. Seksüel birleşme öncesi muaşaka süresinin kısa olması. Yeterince uyarılamama. Kanma olamama. İlişkide biteviyelik. Er boşalma, sertleşme problemleri kabilinden erkeğe ilişik mesail. Ruhsal Çöküntü. Sigara, etil alkol ve uykusuzluk kabilinden sorunlar. Eşini istememe. Eşin temizliğe önem vermemesi. Çocukla evet bile bebekle tıpkısı odada yatma. Cinsellikle ait hatalı bilgiler. Cinselliğin kendisi aracılığıyla başlatılmasının kusurlu anlaşılabileceği korkusu. Aldatılma.”

Bir Cevap Yazın