Burak gidiyor Ba geliyor!

Takvim’birlikte yer kayran habere göre devre arasında ayrımsız forvet oyuncu transfer edecek olan Galatasaray, Çin takımı Shangai Shenhu’nın Burak Yılmaz’a kanca atmasıyla alışılmadık yaşadı. Ancak Sarı-Kırmızılı ekip birlikte Çin takımana Demba Ba’yı istekle bedel verdi. Bilindiği kadar Çin takımı Burak Yılmaz’a yıllığı 5 milyon Euro tevessül etmek amacıyla 3 yıllık öneri sundu. Galatasaray’a sunulan bonservis bedeli ise 8 milyon Euro.. Kral Burak bu teklifi 7.5 milyon Euro isteyerek reddettiği anlaşıldı.

Şayet Burak Yılmaz’ın Çin takımı Shangai Shenhua’a transferi gerçekleşirse eski Beşiktaşlı Demba ba dahi Türkiye’ye gün yapacak. Zerrin-Kırmızılı takımın bu teklifi Demba Ba’ya iletildi ve Senegalli oyuncu olmulu karşılık verdi. Galatasaray cephesinde Mustafa Denizli’nin dahi “Demba Ba’yı kim istemez ki. Süper Lig’i üstelik yakından biliyor ve tribünlerle olan diyaloğu da çok mebzul. Adaptasyon sorunu yaşamayan benzeri aktarma evet” diye niteleyerek izin verdiği öğrenildi.

DEMBA BA DA TÜRKİYE’YE ANDIRMAK İSTİYOR

Bire Bir dolaşma Beşiktaş’ta dalan giyen ve taraftarın sevgilisi haline gelen Demba ba’nın da Galatasaray’bile forma katlanmak amacıyla olumlu yanıt verdiği belirtiliyor.

Siyah-Beyazlılar taraftarların tepkisinden çekinmediğini tamlayan Demba Ba’nın “Profesyonel ayak topu hayatında nerede olacağımız belli olmaz. Bütün takımlara ve taraftaralara saygım var. Şayet Zerrin-Kırmızılı kulüp ve kulübüm Shangai Shenhua sözleşme sağlarsa ego Türkiye’ye dönmeye hazırım” dediği rapor edildi.

İki kulüp arasındaki görüşmelerin halen sürdüğü mevrut bilgiler arasında.

Bir Cevap Yazın