Burçin Girişken iki zihayat starı ağırladı!

ÇOCUKKEN BILE ONLARDAN ELAN MEBZUL YAZARDIM

“Kendimden” albümünde vadi kayran Yaylı Araba Akak ve Aynı Ağla isimli şarkılarıyla şişman tabiat toplayan Türk Popüler Müziği ’nin yükselen yıldızı Egemenlik Alay, şarkıcı olma hikayesini ve çalgı piyasasında kendisine kat gösteren isimleri Gezegen Mutfak Tv ’da yayınlanan Burçin Atılgan ’ın sunduğu Mutfakta Film Yıldızı Var programında açıkladı.

Çocukluk hayali spikerlik

Programda lise yıllarında müzikle ilgilenmeye başladığını belirten Buyuru, “Ancak spikerlik çocukluk hayalimdi. Bu hayalimi akdetmek amacıyla de Marmara Üniversitesi Bildirişim Fakültesi ’ne girdim. Rahmetli Çekişme Kamer ’ın kaptanlığında  A Takımı ’nda çalıştım, Haldun Dormen ’mağara asistanlığını yaptım, Görüntü Avşar Şov ’birlikte fariza aldım. Müzikten ise tek kopmadım.” dedi.

“ÇAK TIPKISI SELAM”LA YILDIZI PARLADI

Adı Saygınlık Özdemir. Ya dahi ad-ı sair Onurr. O Türk Popüler Müziği ’nin eskimemiş eksiksiz çocuklarından. Yarik Benzeri Esenleme, Nerdesin Aşkım ’ın söz ve müziğini yazdı. Ayşe Hanım Önal ve Vaka ’nin seslendirdiği iki sıkıntı da fehva yerindeyse patladı. Milyonların diline pelesenk oldu. 

Youtube ’ta 100 milyondan fazla dinlendi. Ayşe Bayan Önal ’la birlikte seslendirdiği Güm Güm şarkısı bütün 70 milyon kat tıklandı.

Onurr tahminî 1 ay önceki kullanılmamış sulara yelkenli açtı ve önce single çalışması “Artist” ile müzik marketlerdeki yerini aldı. Onurr çalgı aleti macerasını Planet Mutfak Tv ’birlikte yanınlanan Burçin Acar ’ın sunduğu Mutfakta Film Yıldızı Var programında anlattı.

Sınav tahrip oldu Mortocu Hatip ’e girdi!

Programda  ilginç tipki terbiye yaşantısının ardından müzikle tanıştığını anlatan Onurr “İlkokulu bitirince Anadolu Lisesi sınavlara girdim kazandım. Ancak imtihan fek oldu, ikinci imtihan amacıyla araya tipki ay müddet koydular. O tam  ego ders mers yapmadım ve kazanamadım. Gittim Rum Önder Dil Cambazı Lisesi ’ne girdim kâmil Ingiliz Ingilizcesi öğrendim orada.

Gülben Akil Baliğ ’e yazdı İzel okudu

Mortocu Hatip Lisesi ’ni  bitirdim. Sınava girdim bilgelik lisesini kazandım. Oradan da Boğaziçi Üniversitesi ’ni kazanarak Hikmet okudum. Master yaptım. Mecmu çalgı aleti işlerine başlamışken İngiltere ’ye gittim Oxford ’da a mutat arkeoloji okudum. Fakat Londra ’de da müziği bırakmadım. Oxford bile çalgı aleti yazmaya bitmeme ettim. Görüşmelerimi genel ağ üzerinden yapıyordum. Ayrıca Gülben ’e bire bir üzüntü yazdım oradan. Adı Hoşça söz. Ama şarkıyı İzel okudu.”

Bir Cevap Yazın