Burdur’daki cife tecavüze 26 sene!

Milliyet’te yer alan habere göre Kenar İlçesi ’hangi sınırlanmış Boğazköy ’de Temmuz 2014 tarihinde, ineklerini köy çeşmesine sulamaya götüren K.Ş., Alaattin Sonkaya ve yakınları aracılığıyla ahali ve ayakları koli bandıyla bağlanıp, ağzı dahi kapatılıp kaçırıldı.

Kızının kaçırıldığını öğrenen Dursun Ş., Jandarmadan yardım istedi. Şüphelilerin yakalanması üzere dağlık alanda helikopter destekli taharri özne jandarma ekipleri, ihbar üstüne K.Ş. ’yi Antalya ’nın Korkuteli İlçesi ’ndeki ızdırap evinde halk ve ayakları zincirlenmiş, battaniyeye sarılı halde buldu. Taze kızın dövüldüğü ve hücum edildiği tespit edildi. Jandarma, K.Ş. ’yi kaçıran Alaattin S. ile kaçırmasına ve saklanmasına arkalama fail 7 kişiyi yakaladı. Çıkarıldıkları mahkemece tutuklanan sanıklar üzerine ’Eşeysel akın ’, ’seksüel gayeli olarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma ’, ’zedelenmek ’ eylemlerinden cezalandırılması istemiyle sevgili açıldı.

HELİKOPTERİ GÖRDÜKLERİNDE ÇALIYLA SAKLANMIŞLAR

Antalya 6 ’ncı Aheste Ceza Mahkemesi ’nde tanıdık davada kaçırılma anını anlatan K.Ş., sanıklardan Süleyman Sonkaya ’nın tıpkı aracılığıyla boğazını sıktığı, değişik aracılığıyla ağzını kapattığı amacıyla bayıldığını belirterek şöyle dedi:

“Çifte ve Tokat darbeleriyle uyandım. Dağlık tıpkı alana sürükleyerek, kıvılcım bukanak, döve döve, ellerimi bağladıkları iple çeke çeke götürdüler. Bizi arayan helikopteri gördüklerinde çalılarla üzerimi kapatarak sakladılar. Kendileri da bir şekilde saklandı. Benzeri müddet sonra ellerimi ve ayaklarımı ayrımsız ağaca bağlayan Alaattin Sonkaya, bu haldeyken bana taarruz etti.”

HALK VE AYAKLARA ZİNCİR

Tecavüzden sonraları kapalı şekilde Faruk K. ’nin zehir evine götürüldüğünü söyleyen K.Ş. ifadesini şöyle sürdürdü:

“Akşam kırıcı evine Alaattin ’mağara annesi Şerife Sonkaya de geldi. Burada akrabaları Osman, Süleyman Sonkaya bile vardı. Bilahare onlar ikircim çekmemek üzere köye döndü. Alaattin Sonkaya gene bana taarruz etti. Sabah eksantrik tıpkı adrese götürdü. Burada köyü arayarak nerelerde taharri yapıldığını sordu. Sonradan tekrar beni dağlık alana götürerek ahali ve ayaklarım bağlıyken tensel saldırıda bulundu. Son olarak Korkuteli ’nde götürdüğü evde beni darp etti. Halk ve ayaklarım zincirlenmiş, battaniyeye sarılı haldeyken kurnaz baskınıyla kurtuldum.”

SANIKLARA CEZA YAĞDI

Anlık böylecene murafaa, Alaattin Sonkaya ’yı 18 yaşını doldurmamış çocuğa karşı ’müteselsil sömürme ’ ve ’cinsî amaçlı hürriyetten mahrum ’ terk suçlarından 26 yıl 3 ay hapse mahkum etti. Sair 7 sanık ise çocuğa cebin seksüel gayeli hürriyetten mahrum kılma eylemine yardımcı oldukları gerekçesiyle 5 ’asker yıl hapse mahkum edildi.

ŞU ANDA ÜNİVERSİTEDE OKUYOR

Duruşma sonrasında izah yapan K.Ş. ’nin annesi Ayşe Ş. ve babası Dursun Ş. verilen cezanın kızının acılarının dinmesi üzere tam olmadığını söyledi. Kızının günlerce yalınayak dağ bayır dolaştırıldığını, efsanevi üzere ellerinin bağlanarak sürüklendiğini kaydeden Ayşe Ş., “Kızımın ayaklarından aylarca batan dikenleri çıkardık. Şu anda üniversitede terbiye gören kızım teferruatlı müddet ruhsal mesail yaşadı” dedi.

Bir Cevap Yazın