Bursaspor’un eskimemiş başkanı

CİHAN’üstelik düzlük düz habere göre ayrıksı adaylardan Hüccet Yurt 819, Senet Ilgın ise 93 fikir alabildi. 27 oy çürük sayıldı.

Umumi Kurul Meclis Başkanı Ilhan Parseker yönetimindeki kurultay, güzeşte saat 15.45’de başladı. Kâin Idare Kurulunun elektrik raporunu Konuralp Yeşil, Teftiş Raporunu ise Kaner Yavuz okudu. Daha bilahare Başkan Recep Bölükbaşı üyelere seslendi. Gündemin 9. maddesinde kayran düzlük Yönetim Kurulu Ibra oylaması yapıldı. Boş oylama ile yapılan oylama sonunda dümen oy çokluğu ile aklama edilmedi. Denetleme Kurulu ’nun aklama oylaması de oy çokluğu ile aklama edilmedi.

Arkası Sıra komutan adayları sırasıyla kongre üyelerine seslenme etti. Recep Günay, konuşmasının böylece adaylıktan çekildiğini açıkladı. Başkan adaylarının konuşmalarının ardından oylamaya geçildi. Yaklaşık 9 saat süren umumi kurulda, Ulu Ay, Hisse Senedi Ilgın ve Burhan Vatan yarıştı. Yapılan sayımda, 2 bin 630 baziçe, 1691’ini düz Yüce Ay, rekor oyla kulübün 25. başkanı oldu. Değişik adaylardan Hüccet Vatan 819, Belgit Ilgın ise 93 oy alabildi. 27 oy batıl sayıldı.

Teşekkürname konuşması işleyen Yüksek Ay, “Bana çok güzelce tıpkısı gururu yaşattınız. Beni Bursaspor başkanı yaptınız. Size ne kadar teşekkür etsem azdır. Her ahit gelişigüzel yerde sunu şişman Bursa olacak. Bundan kesinlikle sakıncasız olun. Biz, yarından itibaren başkanımıza söyledik. Saat 11.00 ’dahi bozuk yönetimden görevi devralacağız. kesintisiz çalışıp finansal disiplini arama altına alacağız. Planlarımızı yapacağız. Borçlarımızı etraflı vadeye yayacağız. Ondan sonradan sportif muvaffakiyet bizatihi gelecek. Hamza hoca işinin başında. Bize 1,5 kamer izin edecek. Tığ bile futbolcu ve çalışanların kıygın olmamasını sağlayacağız. Cenabıhak bizim ve Bursaspor ’un yardımıcısı olacak. Biz herhangi bir şeye hazırız. Bu işin üstesinden geleceğiz. Bursasporumuzu çok gani yerlere getireceğiz” dedi.

Bir Cevap Yazın