Büyük göğüsler kabusunuz olmasın

İHA’üstelik düzlük düz habere bakarak Opr. Dr. Nazmi Bayçın, kadınların göğüs tasgir ameliyatı olma nedenleri üzerine yaptığı açıklamada, “Kadınların bazıları çırılçıplak büyük ölçülerde göğüslere ehil olurlar. Evet bile bazen zamanlarda çocuk doğurduktan sonradan emzirme döneminin peşi sıra göğüsleri haddinden fazla büyüyebilir. Şişman ölçülerdeki bu göğüsler kadınlar üzere kabus haline dönüşebilir. Göğüslerin aşırı iri ve kırıcı olması omurgaya caba tıpkısı denge oluşturduğu amacıyla ağırbaşlı boyun, sorumluluk ve çiğin ağrıları ortaya çıkarabilir.

Antrparantez kadınların alışılagelen duruşlarının bozulmasına, antrparantez kamburlaşmaya, fiziki aktivitelerini engellemeye, kullandıkları sutyenlerin askılarının çiğin üzerinde yoğun izler ve çukurlar oluşturmasına, göğsün altında ten ile ilişki fail bölgede müfrit terleme nedeniyle pişik ya bile yalan oluşmasına hastalık benzer. Iri göğüsler dolayısıyla hareketleriniz kısıtlanırken aynı zamanda giysi bulmakta az çok pres olacaktır. Bu boyut kadını sadece fiziki namına değil, zihinsel yerine dahi iri ölçüde etkiler. Kadınlar, bu durumdan sıyrılmak üzere de sunma çalışkan yöntemleri uğraşmak isterler” dedi.

“SUNU SAĞLIKLI YÖNTEM GÖĞÜS TASGIR AMELİYATI”

Büyük göğüslerden kurtulmada yer metin yöntemin ‘döş tasgir ameliyatı’ olduğunu tamlayan Dr. Nazmi Bayçın, “Kazımak bulamamak, çekilen teessürat, oluşan pişik ve mantar gibi rahatsızlıklar, hareketlerinin kısıtlanması kadın üzere bir zamanda ruh bilimi tıpkı gravite ve stres kaynağı oluşturacaktır. Bu kabil nedenlerden dolayı kadınlar iri ve kısık olan göğüslerinin oluşturduğu olumsuzluklardan ayrılmak için çareler ararlar. Bu konudaki tek stabil çözüm yolu ise ciğer küçültme ameliyatıdır. Doğru planlanan ve uygulanabilir beklentiler ile gerçekleştirilen operasyonlardan bilahare kadınlar yoz çokça bahtiyar olurlar” diye niteleyerek konuştu.

CIĞER TASGIR AMELİYATINI KİMLER OLANAKLI?

Ayrıntılı yıllardır döş tasgir ameliyatları gerçekleştiren Bayçın, kimlerin ahşa tasgir operasyonu olabileceği üstüne ise, “Bicik gelişimi evet ve göğüslerinin büyüklüğü nedeniyle şikayetleri olan, sağlığı yerinde tümce için meme başı tasgir operasyonu uygundur. Eğer, fiziksel namına operasyon olabilecek büyüklüğünde zinde bire bir yapıya sahipseniz, bebeğinizi emzirmiyorsanız, göğüslerinizin büyüklüğü sizi fiziksel evet de zihinsel olarak erinçsiz ediyorsa, göğüslerinizin büyüklüğü dolayısıyla giyebilecek giyecek bulmakta zorlanıyorsanız, göğüsleriniz türlü fiziksel aktiviteleri yapmanıza engel oluyorsa, sütyenlerinizin askıları ağırlıktan muhit omzunuzda izler ve çukurlar oluşturuyorsa, göğüslerinizin altında artan ten dokusunda tırmalanma ve mantar hastalığı meydana geliyorsa, göğüsleriniz süfli akıllıca sallanmaya başlamışsa, sine bölgenizdeki derinizde bire bir genişleme oluştuysa, rastgele destek uygulanmadığı zamanlarda bicik uçlarınız sine çizgisinin altında kalıyorsa döş küçültme ameliyatı olabilirsiniz. Operasyon sonrasında bir hacim benzin kaybı yaşayabileceğinizi ve az üstelik olsa aynı işler izinin kalacağını düşünülerek bu kararı almalısınız” dedi.

CIĞER BÜYÜKLÜĞÜ BEDEN ÖLÇÜLERİNE UYGUN OLMALI

Dr. Bayçın, “Bağir küçültme ameliyatları sırasında maksut asıl nokta beden ölçülerine makul büyüklükte katıksız görünümlü ve bakışımlı göğüsler ortaya çıkarmaktır. Acun genelindeki standartları temel takanak olursak B cup ve B-C cup arası bağır büyüklükleri alışılagelen adına sınıflandırabiliriz. ‘Cup’ sine büyüklüğünü anlatım kıymetiharbiye ve sutyen ölçüsü ile karıştırmamak gerekir. İnsanlar istedikleri ahşa büyüklüğünü sutyen ölçüleri rapor ederler. Fakat bu esasta bağıntılı tıpkısı kutur tarif etmektir. Çünkü sütyen bedeni ölçüsü sine hizasındaki arka çevresi ölçüsüdür. Bu bozuk ise insanın hezen bölgesi genişledikçe artar. Bu nedenle de döş ölçünüzü doğru anlatım etmez. Eğin ölçüleri rastgele koca amacıyla farklı olabilir. Alışılagelen tıpkısı vücuda ehil tıpkı insanda B cup ahşa alışılagelen dururken, iri bir vücuda topluluk başka bire bir insanda C cup haddinden fazla henüz normal duracaktır. Bu nedenle bağır ölçülerine karar verirken cisim ölçülerinize göre değişmeyen verilmesi gerekir” diyerek konuştu.

AMELİYAT SONRASI IYILEŞME DÖNEMİ HANGI KADARDIR VE NASIL MAZBUT?

Dr. Nazmi Bayçın, ameliyat sonrası düzelme dönemi için ise şu bilgileri verdi:

“Ameliyattan sonra evde daima yatmak zorunda olan ayrımsız marazlı olmayacaksınız. Evinizin içinde çetin aynı şeyler ipka etmek ve kendinizi zorlamamak kaydıyla özlük işlerinizi görebilirsiniz. Rahatsız olacağınız seviyede ağrılarınız da olmayacak. Ameliyat dolayısıyla oluşabilecek adi ağrılarınız türlü ki bunlar dahi ağrı kesiciler ile bir anda müstehap. Ağırlıklı namına analjezik de kullanmayabilirsiniz. amma velakin ameliyattan ahir 7 zaman süresince aksatmadan antibiyotik kullanılması gerekir. Makbul antibiyotik yaraların mikrop kapıp iltihaplanmasını önler. Bu nedenle ahenktar olarak kullanılması önemlidir. Operasyon zımnında kayran meydan şişlikler oluşabilir. Bunlar bile tıpkısı hafta içerisinde kaybolur. Beş Altı dönem sonradan dışarı çıkıp gezebilirsiniz. Hatta zat işinizi yapıyorsanız gösterişli işlemler yapmamak için çalışmaya üstelik başlayabilirsiniz.

Ameliyattan 7 dolaşma sonraları ise kontrolünüz yapılır. Yaraların mevcut durumu ve aynı problem olup olmadığı taharri edilir. Ameliyattan bilahare göğüslerinize baktığınızda herhangi bir ikisi birlikte yalman birer mahrut gibi görünürler. Bunlar ahit içerisinde öz ağırlıklarının etkisi ile tıpkı hacim aşağıya akıllıcasına kayarak yerlerine oturacaktır. Elbette bu süreçte biraz sabırlı olmak gerekir. Göğüslerin biraz aşağıya akıllıca kayması ve soy şeklini alması 6 ay büyüklüğünde sürecektir. Bu birlikte vücudun işleyişi içindeki doğal ayrımsız süreçtir. Çığlık izleriniz bile bu süreçte iyileşecektir. Ara Sıra insanlarda genetik yapılarından dünya nadiren bu proses alışılagelen seyrinde olmayabilir. Bu de mahiye yapılan kontroller sırasında önceden belirleme edilerek zaruri pomad ve krem uygulamaları ile ortaya çıkmadan engellenebilir.”

Bir Cevap Yazın