Büyük Ödül Varol ilk kez konuştu!..

Biçim yönetminin tek aynı izah yapmadan programın kaldırılması Uca Dürü Varol ve ekibine sürpriz oldu.

Yayından kaldırılan programların beklenen  reytingleri alamadığından belde kaldırıldığı açıklansada, ‘Söz Oyunu’ yarışmasında Varol’un gündemle müteallik hazırladığı soruların deli dolu olduğu tez  edildi.

Gezi olaylarında polisin orantısız gücü, yaşanan olayları ve müdahaleleri ele düz ve bu olaylarla ilgilendiren yarışmacılara sorular soran Varol, ‘alacak  ve yolsuzluk’ operasyonunun gündemde olması sebebiyle yarışmada “Halk ağzında rüşvet düzlük sevimli?” sorusunu sordu. Sorunun cevabı ise “Yiyici” yerine yarışmada  gösterildi.

Geçen perşembe sorulan bu sorunun peşi sıra önceki zaman haftalık işaret akışından ‘Lafız Oyunu’ çıkartıldı.

Konuyla ait kendisine, “Bana sunulan bilgide etrafta yazılanlar gibidir. Biraz programla ilişkin Lafız Oyunu’da yayından kalktı. Bana başka tıpkı açıklama  yapılmadı. Demin tatile çıkıyorum. Dönünce içe güce bakacağız” yanıtını verdi.

‘Sözcük Oyunu ’nun yayından kaldırılması içtimai medyada oldukça serbest vadi bulurken, yılbaşı hususi programı üzere yarışmaya fahri olarak abisi Can Yılmaz’la katılan Cem Yılmayan dahi kararı eleştirmişti.

Cem Yılmaz’ın yarıştığı ve 31 Boşluk akşamı yayınlanması planlanan bölüm ise nişane akışında şimdilik görünmüyor. Cem Yılmayan’lı ‘Sözcük Oyunu’nun yayınlanıp, yayınlanmayacağı önümüzdeki biraz ahit içerisinde netlik kazanacak.

MELİS GÜVENÇ / TABIIYET INTERNET SİTESİ

Bir Cevap Yazın