Büyüklük Çapa’dan Kavi Arolat’a 7 soru!..

Hürriyet’ten Çap Çapa; Metin Arolat’a şu yedi soruyu sordu:

1-O kadar insanın katıldığı toplantıda, Başvekil ’la aynı dakikadan etraflı yüz yüze gelemeyeceğini ve ‘hususi mülakat yapamayacağını bilmeyecek büyüklüğünde akman mısın?

2- O kadar sanatkâr ortada tıpkısı biricik sen mi ‘cebren ’ gittin? 

3- Demokrasiyi ve her görüşte insanın aynı arada olabilmesi gerektiğini düşünen bir sanatçıysan, bu toplantıya katıldığın için bozukluk kendini beklemek zorunda hissediyorsun?

4- Başbakan sana gülümsediğinde bedel vermediğini söylüyorsun, tamam o antlaşma illet temas ışık karesinde seni sırıtırken görüyoruz?

5 –Başvekil’a yaptığını söylediğin ‘monoloğu ’ mektup imzalatırken mi, elini sıkarken mi, yoksa fotoğraflanıp kameraya çekilemeyen bir anda mı yaptın?

6- “Çağırma edildim, gittim. Size hangi?” almak namına Jean D ’arc ’lığa soyunmanın altında ‘alp olma ’ hırsı mı var?

7- ‘Çapulcuların sözcüsü ’ olma hakkını sana ki verdi?

İşin aslına bakarsanız benim Mukavim ’le hiçbir alıp veremediğim yok. Hassaten bütün da tersine haddinden fazla da sevdiğim tıpkı arkadaşımdır. Metin ’in Anlayış Toplantısı ’na gidip gitmemesi beni ilgilendirmiyor. Takkadak kafama takılan sorular yukarıdakiler. Kendisini Başbakan ’a “Ego Çapulcu It Canlı Arolat” diye tanıttığını söylemesi de bana on paralık inandırıcı gelmiyor. Tabiatıyla bunlar benim aklımdan geçenler… Bu yazıyı yazarken kafamda nostaljik aynı nağme yankılandı… “Olsun varsın ilenme perva, sen yine süprüntüler söyle…”

Bir Cevap Yazın