Büyüklük televizyonunda Celil Önder’imize taşlama!…

Hürriyet’te vadi alan habere bakarak TRT Türk kanalında 10 Orak Ayı 2015 Cuma haset yayınlananKendi Gökkubbemiz’ adlı belgeselde, Osman Yüksel Serdengeçti ’nin Samsun konuşması düzlük aldı.

Fedai ’nin konuşmasında, “Yapanlar onlardı, yaratanlar onlardı, partilerinden bahsederken onurlu partimiz diyorlardı. On yılda on beş milyon zihayat yaratmışlardı. Eksiksiz 27 yıl tanrılar kadar konuştular. Firavunlar kabilinden saltanat sürdüler. Yediler, içtiler, kustular. Ama nutuklarda, amma afişlerde ‘Geri milletin efendisidir’ diye niteleyerek yazıyordu. Halkı ve köylüyü ‘efendimiz sensin, efendimiz sensin’ diye soydular” ifadeleri yer aldı.

Aha belgeseldeki Osman Yüksel Fedai ’nin Samsun konuşmasının benzeri bölümü:
“beklenmeyen haricen vürut yapılan birçok inkılaplar milleti karmakarışık etmişti. Paris sokaklarında yetişenler! Hukuk-u insanoğlu beyannamesini körlemeden bilenler! Laiklik ve devrimcilik perdesi altında yoksul Rum halkının imanını, vicdanını, türe ve hukukunu bodoslama çiğnediler.

Kıtalara mütehakkim, 3 kıtada asırlarca zinde duran ecdadımızı, şurada, burada, halkevlerinde nev kuyruklara sokarak tahkir ve tehvil ettiler.

Onlar kendilerini nısıf rab sayıyorlardı. Yapanlar onlardı, yaratanlar onlardı, partilerinden bahsederken alicenap partimiz diyorlardı. On yılda on beş milyon tüvana yaratmışlardı. Parçalanmamış 27 yıl tanrılar kadar konuştular. Firavunlar gibi sultanlık sürdüler. Yediler, içtiler, kustular. Altta kalanın canı çıksın. Altta mütezayit halktı, milletti, köylüydü. Ama nutuklarda, ama afişlerde ‘Düşüncesiz milletin efendisidir ’ diyerek yazıyordu. Halkı ve köylüyü efendimiz sensin, efendimiz sensin diye niteleyerek soydular.”

Bağlı Olmak amacıyla haberin videosuna TIKLAYINIZ!…

Bir Cevap Yazın