Cadde yarışları seri oldu

Bağdat Caddesi ’nde yapılan ve çoğu zaman ölümlere kere açan yarışlar, çekimleri tamamlanmak üzere olan sinema filminden sonraları bir adlı televizyon dizisine konu oldu. Yapımcılığını Maksat Kadıoğlu ’nun üstlendiği, Mustafa Özen ’mağara yönettiği ‘Cadde Hikayeleri ’, eski zaman Bağdat Caddesi ’nde tanıtıldı.

Başrollerini Paşhan Yılmazel, Fulden Aras ve hanende Tuğba Muhtar ’mağara paylaştığı dizide aynı takım yarışma tutkunu gencin maceraları anlatılıyor. Çekimlerine eylülde başlanacak  ve TRT ’üstelik ekrana ati dizide Corvette, Ferrari, Lamborghini, Skyline ve Nissan GTR kabil ekstrem araçların beraberinde rengarenk boyanmış, modifiye edilmiş ve normalde trafiğe çıkması yasak olan otomobiller üstelik il izniyle kullanıldı.

“KENDİMİ RESETLEDİM”
Tuğba Özerk rolünü anlatırken “Bağdat Caddesi ’nde çokça insanın canı yandı. Bunların nelere mülk olduğunu göstereceğiz. Ben bile eskiden Cadde ’dahi haddinden fazla yarış yapmış, amma daha çok bırakmış Meltem ’i oynuyorum. Hızı otobanda severim. Ama kontrollüyümdür” dedi. Amerika ’dan kullanılmamış dönen Muhtar, “Orada kendimi resetledim. Tıpkısı kafede kimesne bakmadan aşındırmak yemek ya birlikte sokakta terliklerimle bayındır abat dolaşmanın keyfini yaşadım” ifadesini kullandı.

“HAYATIYETLI AYNI KARAKTERİ OYNUYORUM”
Fulden Uras, dizide Paşhan Yılmazel ’mağara annesini canlandırıyor. Oyuncu, “Ben Doruk karakterini oynuyorum. Doruk para yüzünden yapmayacağı husus olmayan, ağız ağıza hayatı kendisi amacıyla kıvrak, kalıplı kıyafetli ve yaşayan tıpkısı karakter” dedi.

“LAKABIM ‘GÖREVLI ’DUR”
Paşhan Yılmazel dizide konkur meraklısı Tansel ’i canlandırıyor. Güre oyuncu, “Ego kontrollü araba kullanırım. Bu yüzden arkadaşlar arasındaki lakabım ‘görevli ’dur. Birçok sahnede mümasil kullanmayacağız” dedi.

Sercan Çarkıfelek – Ulusallık

Bir Cevap Yazın