Cadde’deki Fantom yazdı: ‘Akıl kaybettirenler’

Ulusallık yazarı Ana Yol’deki Hayalet’in bugünkü yazısı..

AKIL KAYBETTİRENLER

* Ermenek eroin faciası: Şu an yazımı yazarken arkalama çalışmaları bitmeme ediyor ama hangi yazık ki it canlı umudumuz bulunmayan, iki banak ekmeğin peşindeki 18 madencimizi kaybettik büyük olasılıkla. Firma sahibi hiç terbiyesizce “Tabii kıran” diyor ama bu olaya ihmal, kusur da denemez, paracıkları cepte tutmak amacıyla göz bakarak bakarak onlarca canı hiçe saymaktır.

Elan Soma faciasının yarası içimizde kanarken, esasen birçok ailenin ocağına ızdırap düştü. Ibret çakmak, apayrı canlar yitirmemek amacıyla önlem ahzetmek diye bir madde katiyen namevcut! Bunun vebalini er geç öderken o “herif canından önde tutulan” nukut işe yaramayacak!

* Buğulanmış kadını döven canavarlar: Haberlerde haddinden fazla nemli bire bir nineyi gösteriyorlar, anca bire bir dövülmüş ki yüzüne bakabilmek gibi değil; canevi kaldırmıyor. Kötek sebebi evindeki televizyonu almakmış sanırım, dayanamadığım üzere devamını izleyemedim. Bunu yapanlar kayırıcı değil, bulunmayan olması müstelzim mahlukatlar!

Hangi oluyor bize evet, giderek insanlıktan çıkıyoruz!

ASAP HOPLATANLAR

* Demir Demirkan: Sertab Erener ’le 18 almanak kere arkadaşlıkları bitti, eyvallah. Amma bittiği kabil yıpranmamış sevgilisiyle ortaya geçmek ne emreylemek?! Hayatının nazik kısmını paylaştığı Erener ’i ‘aldatılan ve metrukiyet edilen eş ’ olarak ilan ediyor bu hareketiyle! Gözden düşenin, antipati toplayanın kendisi olduğundan da bilgisiz Demirkan! Ego bu “uzun ilişkilerden sonraları birden bir başkasıyla ortaya çıkan” tiplerin aşkı değersizleştirme ve çabucak seçkin şeyi silip atma potansiyeline deliriyorum!

* Tasar Çizimci veya hanende kesilenler: Modayla engin yakından alakası olmayanlara benzeri bakıyorsun, tasarımcı reşit! Veya yaptığı işten sıkılmış, şarkıcı olmaya değişmeyen vermiş!
Herhangi Bir işi ucuzlaştırmakta üstümüze yok maşallah! Kavim senelerce düzentileme veriyor, didiniyor bu işler amacıyla; temas parayı bastıranın tasarımcı, hanende olması trajikomik ayrımsız format!

GINA GETİRENLER

*  Asena Serbest: Herhangi Bir Tanrı ’ın günü gazetelerin mir sayfasında görmekten içimiz şişti.
Magazinin dirayetli ismi Sacit Aslan ’ın onunla ilgili Uçankuş TV ’dahi yaptığı yorumları dinledim. Çoğumuzun düşünüp da dillendirmediği rastgele şeyi tokat kabil ’ söyledi. Arslan, “Bu kadını bu kadar meşhur etmenin, göstergeç programları yaptırmanın ne gereği var? Toplumun ayar yargılarına aykırı kalan biri…” dedi. Gerçi ‘derece yargısı ’ diye birşey kaldığından şüpheliyim ego. Akıbet sürat çıkış bayağı gidiyoruz!

*  Davranış Taşpınar: Fit vücuduyla, farklı giysi stiliyle ilgi albenili bir avrat olmasına lafım bulunmayan ama yaz boyu deniz kenarında sözde magazincilere yakalanmış havasıyla yaptığı, meğer baştan aşağı hazırlandığı değme halinden galiba olan bikinili ışık çekimlerinden bir baygıntı gelmişti zaten. Şimdi bile at kılı şampuanıydı, beygir üstündeki somurtkan fotoğraflarıydı, formunu bittabi koruduğuydu derken rastgele dakika eksantrik tıpkı haberle kendini göstermeye devam ediyor. Afakanlar bastı.

HAKLI OLANLAR

* Hikâye: “Içtimai medyada insanlar çok acı ve acımasız olabiliyor; bakmıyorum, kendimi anca koruyorum” demiş. Yerden göğe büyüklüğünde essah. Klavyenin başına rastgele sabık ‘aslan parçası kesiliyor! ’ Hadsizlikte, terbiyesizlikte tahril tanımayanlar sürüsüne bereket, huzurunu ve sinir sistemini destek olmak adına tek bulaşmamak en iyisi…

Tabiiyet Ana Yol
 

Bir Cevap Yazın