Caddedeki Hayalet: ‘Senin kafanı kırarım!..’

SAYGIDAN BILGISIZ GENÇLER

Yaz başladı, tatildi, arkadaşlar arası çıktı bronzlaşma yarışıydı, koşturmacaydı, yaz bitiyor, bayramdı, seyrandı derken ayn açıp kapayana kadar Eylül ’ü bulduk yine. Geriye hemen 3 -5 andaç kaldı ve ben bunların yer afililerini elbette kim anlatmadan geçemem

‘Kızlar ’ tatilimizin ilk gecesi Bodrum ’un yer flaş mekanlarından ‘Club 29 ’a gittik. Türkbükü Maki Otel ’de, bahir kenarında mevcut 29 ’daki yemekleri anlatamam, tatmanız lazım! Ördeğinden karidesine, salatasından köftesine seçkin şey forslu içimli; şefe selamlar! Yemek sonrası kulüp bölümündeki tamam müziklerle coşmaya başladık.

Ben dansa kendimi kaptırmış kıvırtadurayım; ayrımsız da baktım masamıza tıpkı eş musallat ergin ve benzeri arkadaşımla illa bile konuşmaya çalışıyor. Yaşı de ego diyeyim 18 siz diyin 20; daha ilavesi bulunmayan! Balaban tıpkı şekilde kız kıza aramak istediğimizi, de kendisinin elan ayrımsız bebe olduğunu belirttikten sonradan minik arkadaştan masadan kalkmasını dilek ettim. Aman etmez olaydım!

“Senin kafanı kırarım!”

Müstacelen masasına vurdumduymaz döndü ve yoluyla koluyla belen ederek beni masanın ağır abisine (pardon bebesine) şikayet etti. Ağırbaşlı bebeye yaklaşıp “Benzeri sevgili mu var? Neden beni göstererek konuşuyorsunuz bi saattir?” diye sorduğumda aldığım karşılık kulaklarımdan yalaz fışkırmasına etken oldu; “Senin kafanı kırarım!!!” Peki, peki yanlış duymadınız, zihayat erkeklerin kadına gösterdiği tevakki etmek bu kadar artık! Bu çocuğun gittikçe karısına bittabi davranacağını oranlamak de istemiyorum.

Daha “Hangi diyorsun sen?” diyerek başladığım cümlemi tamamlayamadan bebenin iki koruması aramıza girdi. Meğerse kendisi balaban aynı ana ortaklık patronunun oğluymuş. Bu afra, tafranın nereden geldiğini birlikte anlamış olduk! Ego birlikte pres müdürüne kız kıza tevakkuf hakkımız olduğunu ancak tasalı edildiğimizi, mekanın bizi koruması gerektiğini söyledim.

Müşteriye saygının adresi 29

29 ’u bu noktada aynı nöbet henüz tesit etmek istiyorum, benzeri an sonraları kebir tıpkısı bodyguard yanımda duruyordu ve gecenin sonuna kadar yanımızda bekleyip, arabaya kadar bile bize eşlik etti. Hem Clup 29 ’a, hem de bizi aynı an dahi bekâr bırakmayan bodyguard  Erol Uğurlu ’ya teşekkürname yazar asıl meseleye dönüyorum.

Gençlere paradan önce eğitim bilimi lazım!

Eskiden canlı erkekler, kızlara elbette davranacağını dolgunca bilir; tabiri caizse kızlar çifte tokat kendilerine dalsa bile ağızlarından yegâne tıpkısı keskin küçümseme çıkmaz, elleri kalkmazdı. Etrafta kim varlıklı, ki değil onu üstelik anlamazdık çünkü zengin çocukları bugünkü kabil demonstrasyon yapmayı sevmez, korumalarla gezmez, özlük hallerinde takılırdı. Gençliğimin geçmiş yıllarını yaşadığım o herkesin birbirine hürmetli ve ölçülü davrandığı günleri özlemle anarken; şimdiki gençlerin bu korkunç hallerinden de utanma duyuyorum!..

İnsanlar kendilerini parayla değil karakterle göstermeli ama nerdee! Bari temel-babalar çocuklarının cebini servet, arkasını korumayla doldurup sokağa salacağı yerde evvel az buçuk içtinap etmek ve insanlarla iletişim öğretse! Çekinmek, zihniyet, aktöre, aşk, kırat bütünü yerlerde!

Caddedeki HAYALET

 

Bir Cevap Yazın