Cadde’deki Hayalet: ‘Türkbükü nihayet(!) bitirildi

Türkbükü ’ne Tanrı rahmet eylesin!

Türkbükü nihayet(!) bitirildi. Eskiden Bodrum ’un yer sevinçli, yeryüzü zinde adreslerinden biriydi… Denize akilane uzanan aralık mesafe mürettep iskelelerinde şeb ışıklar yanar, tatilciler o iskelelerde aşındırmak yemek amacıyla sıraya girerdi. O manzaraya bakmalara doyamazdık. Iğne atsan yere düşmezdi Türkbükü ’nde, temas mekandan ayrı ayrımsız enstrüman yükselir, insanlar nerede eğleneceğini şaşırırdı.

Peki evet şimdi? Güzelim Türkbükü ’nde neredeyse in cin külliyen oynuyor. O eski halinden yapıt namevcut! Akşamları engelsiz olan birkaç mekana gidiyor gene insanlar ama, nerede o rengarenk, dörtköşe, Bodrum ’un incisi Türkbükü, nerede bugünkü Türkbükü. Yazık, çok efsus!

Kocadon ’a gitmeli!

Bodrum ’un süresince 1987 ’den beri bakım veren Kocadon, civardaki çok fiyatlı olup birlikte ‘ödenen paranın karşılığını haz yerine veremeyen ’ bir nice restoranın bilakis (özellikle balıkçılar asap bozuyor!); ödediğiniz herhangi bir kuruşu türe ettiğini birbirinden lezzetli yemekleriyle gösteriyor. Kocadon ’un etkileyici atmosferinde muhteşem yemeklerini nasıl denemelisiniz.

Cümle Hürrem anasını satayım!

Bunu aylar önceki benzeri sefer henüz yazmıştım ama o devir bu paye abartmamışlardı olayı! Anacım Bodrum ’dahi kafayı nereye çevirsen tıpkısı Hürrem görüyorsun! Saçlar kısaysa de kaynakla uzatılmış, Hürrem bakırına boyanmış! Yakışan yaraşıksız cümle boyuyor evet! Bi dur, bi aynaya bak, bi kendini bil kardeşim! Bir Vakitler buğday tenlisi, kireç suratlısı demeden cümle sarışındı, demincek birlikte yakışan yakışmayan herkes Hürrem kızılı oldu. Hürrem kullanılmamış yapıt döneminde saç rengini değiştirse ne kazık evet primat tayfaya ama!

Herkes Yunanistan ’bile..

Değil teknesi ‘taka ’sı olan tatilciler bile “Yunanistan ’a gidiyorooouuzz” diye niteleyerek başlıyor güne. Bir büzülme kim bunu söylerken aman diyeyim! Hangi oluyorsa Yunanistan ’a gidince? “Deniz ürünleri çok güzel”miş.. Haaa bak gerçek olabilirler, aynı denizden çıkmıyor çünkü ürünler! Onlarda var bizde yok! Bu ‘ herhangi bir Allah ’ın haset ’ Yunanistan ’a gitme kafasını ve havasını anlamış değilim eş! Dünyanın bildirme sunturlu koyları bile, yeryüzü güzelce denizi bile, sunma sunturlu balığı birlikte bizde haddinden fazla şükür!
Bittabi şu birlikte bir esas ki ürünler ayrımsız olsa dahi Yunanistan ’ın krizde oluşu henüz sıkıntılı ve iktisadi bire bir kalite sunuyor. Bizde deniz ürünleri fena aldatılma! Yediğin kursağında kalıyor hesabı duyunca! Aynı da komşuda turiste rabıta ve merbutiyet radde safhada şimdi! Rastgele dolaşma başvurmak saçma olsa birlikte hususi aynı haset orada dizmek ayrı ayrı cins. Örneğin…

Mehabetli Sunal ve Gökçe  Bahadır ’a mutluluklar…

Duyduğuma bakarak Yüksek Sunal ve Mavi Batur bugün Yunanistan ’birlikte düğün yapıyormuş. Nikahlarını Türkiye ’dahi işleyen çift tebrik amacıyla komşuyu seçmiş. Hayallerindeki kadar tıpkısı düğün olur inşallah. Onlara bahtiyar tıpkı dünyaevi ve rahat ayrımsız yuva diliyorum.

RÜYA KOŞA AYRILMASIN!

İzlemeye doyamadığım bir göstergeç ikilisiydi Erek Pektaş ve Gamze Özçelik.. İki sevgiliyi oynadıkları ‘Peş Sokaklar ’ dizisindeki atışmaları, günücülük kavgaları haddinden fazla sevimliydi. Sonraları bu ‘bence Türkiye ’nin yeryüzü pir çifti ’ asıl hayatta dahi aşırılmış olup evlenmeye karar verdiler. Bebekleri olduğunda “Bu iki acun güzeli insandan zahir aynı bebek artık acep?” diye niteleyerek çok merak ettim, hâlâ meraktayım o ayrı!

Çiftin boşanmaya değişmeyen verdiği haberini okuyunca çokça üzüldüm. Cenabıhak ’tan Tasavvur Pektaş sinirle verdiği boşanma dilekçesini dümbelek çekmeye karar vermiş sonradan… Umarım sorunlarını halleder ve yuvalarına efsus etmezler.

Cadde’deki Hayalet

Bir Cevap Yazın