Cadde’deki Hayalet yazdı: ‘Yatak odanız yok mu sizin?’

Tabiiyet / Cadde’den Cadde’deki Hayalet‘mağara bugünkü yazısı..

YATAK ODANIZ NAMEVCUT MU SİZİN?

Geçenlerde yazdım; Gülben Akil Baliğ örneğinde olduğu kadar, magazinden ırak, kameralara erim vermeden, yazlık evinin bulunduğu hususi sitenin içinde, özel iskelesinde huzurla tatilini buyurmak isteyen adlı isimlerin bayındır bırakılması gerektiğini…

Ve duvarların arkasına, ağaçların arasına gizlenerek fotoğraflarını çekmenin şişman bir geçersizlik olduğunu…
Deminden ise Gülben Akil Baliğ ’mağara eksiksiz tersi örneklere kafayı takmış durumdayım.
Gazetecilerin cirit attığı plajlara, mekanlara gidip; isteyerek, düşünülerek magazine malzeme yöneltmek bile bir yeğleme meselesi, ona değil lafım.
Evet amma hem o fotoğraflarının çekileceğinin kesme olduğu plajlara gidip, hem dahi şezlonglarda, denizde, cumhur cemaat aynı kalabalığın süresince güya evindeymişcesine öpüşüp koklaşmanın suyunu çıkaranlara ne demeli?
Yaz esasen beri midemiz bulandı bu görüntülerden ya!

PERDE DUYGUSU KALMADI

Annem her sabah gazeteleri karıştırırken “Iyyy iğrendim daha çok, akak odası bulunmayan mu bunların?!” demekten bire bir nakız oldu.
Bazılarında hicap duygusunun ‘u ’su kalmadı maatteessüf!
Hadi tıpkısı zaman aşka gelirsin, sevgiline benzeri buse kondurursun de; o anda yakalar resimci, münteha ama anca günahsız da değil nitelik! Hani kimi vakit öyle fotoğraflar görüyoruz kim, bire bir hamle sonrasında çılgınca sevişecekler adeta!
Böyle hissiz, böyle kaide tanımaz bir toplantı var. Bu ne saçma, bu ne dingil, bu ne âciz hanay, bu ne manyak dirim tarzı evet? (Recep İvedik ’e selamlar!)
Bir de bu görüntüleri çeksin diye magazincilere kişi fen verenler var. Bunlar genelde adlı-saltanatsız birlikteliğindeki ‘çalımsız ’ kısmı oluyor!
Ünlüyü yakalamış evet, fırsattan yararlanmadan araklamak istemiyor birtakımı!
Ünlüler da farkında olmadan kendilerini bir güzel kullandırıyor bu sinsilere.
Diyeceğim o kim… Gidin evinizde, otel odanızda hangi yapıyorsanız yapın; gelişigüzel güne sizin deniz içi-dışı sevişmelerinizle
uyanmaktan tiksindik çıktı!
İğrençliğin lüzumu bulunmayan!

KUAFÖRDE BIPERVA

Sabık bölüm kuaförde pedikür yaptıran aynı dinç kadın gördüm, hem üstelik çöz organlarına büyüklüğünde!
Hani üzerindeki etekle öyle ayrımsız oturmak ki, dersin jinekolog muayenesinde! Dayanamadım, mebzul tanıdığım birkaç çalışana söyledim. Karşılık acınasıydı; “Ohooo biz neler görüyoruz, bu ne ki!” dediler. Oysaki genişlikte, rahatlıkta temel tanımayan onlarcası varmış. Onca erkek çalışandan on paralık mi yüzsüz, rahatsız imkânsız bu insanlar?
Tıpkısı tuhaf isteyip bacakları
durdurmak, edeple oturmak bu kadar mı pres?
Korkarım zaman yazının sunma esasen beri az buçuk ‘atarlı-giderli ’  modumdayım, yönetim edin yâran!

INTIZAR NE KAYINVALİDESİ!

Dünyaevi hazırlığı yaptığı nişanlısının annesiyle görüntülenen kızımız “Kayınvalidem değil, annem üzere görüyorum” demiş.
Tallahi helal olsun, hangi büyüklüğünde çabuk adapte oluyorlar!
Esas dediğin o evre altın ve misilsiz benzeri yaşayış kim, tıpkı başkasına “Annem kabilinden” diyebilmek için gelişigüzel teferruatlı yıllar geçirip, çokça aşkın öz katılmak, onsuz çokça nakıs durmak falanca lazım.
Menent ego, annemin sunma yakın arkadaşına “İkinci annem” derim ama bildiğiniz elinde büyüdüm, sırdaşım, arkadaşım, canım ciğerim, çokça kıymetlimdir.
Kısacık zamanda “Esas üzere görüyorum” almak ise samimiyetten uzak, zecir ve sevimsiz duruyor!

Cadde’deki Fantom

Bir Cevap Yazın