Cakarta’yı mahşer namına çevirdiler!…

Habertürk’te düz kayran habere bakarak Endonezya’nın başkenti Cakarta’da meydana gelen bir saf patlama ve çatışmada arz beş altı 6 emanet hayatını kaybetti. Yerli TVOne kanalı, 3 patlamanın Türkiye ve Pakistan büyükelçilikleri hak gerçekleştiğini duyurdu.

Şehri sarsan patlamalar Cumhurbaşkanlığı Sarayı ve Mürekkep Milletler’e ait ofislerin yakınındaki Sarinah Alışveriş Merkezi civarında gerçekleşti. Görüngü yeri dürüst hala silah seslerinin duyulduğu belirtildi. Caddeleri kordon altına düzlük polis yetkilileri, başka patlamalar olabileceği kaygısıyla insanlara dışarı çıkmama uyarısında bulunduklarını söyledi. Eksperyans tanıkları sunma birkaç 6 nazik patlama sesi duyduklarını tabir etti.

Polis Güçleri ekipleri, patlamalardan en beş altı birisinin intihar bombacısı vasıtasıyla gerçekleştirildiğini, 14 silahlı militanın da çatışmaya girdiğini bildirdi. Fenomen durumunda bulunan bazı görgü tanıkları, tıpkısı kafeteryada 3 teröristin üzerlerindeki bombaları patlattığını belirtti.

Saldırıları henüz üstlenen olmazken, Polis Güçleri Sözcüsü Anton Çarliyan bodur süre evvel DEAŞ’den zılgıt aldıklarını, bu sebeple saldırıların arkasında DEAŞ militanlarının olabileceğini söyledi.

Dünyanın arz canlı Mütedeyyin nüfusunu barındıran ve evvelden radikal dincilerin saldırılarına uğur olan Endonezya, yıldırı tehdidine cebin dal düzem alarm yerinde bulunuyordu.

Bir Cevap Yazın