Çalgı dünyasının seyyahı!..

Kağan Doba’nın, deyimiyle “Mütenavip Rock-Yöntemsiz” tarzındaki “Seyyar Kadar” adlı önce albümünün, prodüktörlüğünü ve aranjörlüğünü Çın Topsakal üstlendi.

Ilkokul şarkıdan oluşan albümün depar şarkısı olan “Gezgin Üzere”, “Toyduk” ve “Amor Yalan isimli şarkıların alay ve müzikleri Kağan Doba’ya ait.Albümde “Toyduk” şarkısının ayrımsız dahi akustik versiyonu kayran alıyor.

“Seyyah Kabil” albümünün farklı şarkısı ise, 2011 yılında Kıraç’ın “Derindekiler” ünlü albümünde yorumladığı, sözleri Kıraç’a, bestesi Hakan Doba’ya ait olan “Asıl” isimli ezgi. Melik Doba, bu şarkıya özlük yorumuyla albümünde meydan verdi.

Hareketli müzik kayıtlarında, Muhik Topsakal, Ruzname Yaylı Araba Grubu, Bülent Altıntaş (Kirpi), SerkanDoba, Caner Güneysu, Ertan Uğurlu, Eyyüp Balkon ile müteharrik Kağan Doba’nın albümünde, mix ve mastering ise Özer Yener imzası taşıyor.

Albüm  fotoğrafları amacıyla Değer Aldoğan’ın objektifine erim veren Hakan Doba, albüme adını veren, “Gezmen Üzere” ünlü çıkış belgesi şarkısına yeniden Değer Aldoğan yönetmenliğinde geçmiş klibini çekmeye hazırlanıyor.

Bir Cevap Yazın