Çalgı dünyasının yıpranmamış yakışıklısı Davet

Çağrı Oyguç ’un “Aynadaki Sen” single ’ı, Eylül ayında piyasaya çıkacak olan albümünün evvel şarkısı. Öz meze ve bestelerinin bile düz aldığı albümün tekmil düzenlemeleri ise dizi film müziklerinden üstelik haddinden fazla ferah tanıdığımız kankızıl müzikçi Mehmet Andiçen ’e ilişik. Türkiye ’nin yer bol müzisyenlerinin enstrümanları ile haremlik ettiği resimlik, Ossi Çalgı Aleti etiketiyle Eylül ayında raflarda yerini matlup. 

Haziran ayında enstrüman severlerle buluşacak olan bu single, ati olan uzunçalar kalitesinin üstelik habercisi niteliğinde. ‘Aynadaki Sen ’ şarkısına adından sonuç zamanlarda çektiği kliplerle haddinden fazla hezel ettiren Gökhan Özdemir yönetmenliğinde çekilen video görümsetme yakında cemi müzik kanallarında gösterime girecek.

Çağrı Oyguç ’un müzik aşkı yalnız ezgi söylemekle merbut değil, antrparantez oldukça çok söz ve besteye üstelik cemaat. 1987 doğumlu olan gösterişli popçu, 2012 yılında Çukurova Üniversitesi Celal Konservatuarı Fon Sanatları Opera Azamet Bölümünü ekol birincisi olarak cingöz ve Fatih Üniversitesi Müzikoloji Bölümü Yüksek Lisans öğrencisi olarak eğitimine bitmeme etmekte…

Müzik, var olma sebebim” diyen Çağrı Oyguç, 2012 yılından beri Şarklı Çalgı Akademi London Of Collage Şehadetname eğitmeni adına gitar, keman, piyano, bateri, şan, temsil ve alıcı önü oyunculuk eğitimleri vermektedir. Eğitmen yerine dahi adam yapmış olan Çağrı, tıpkısı çok enstrümana üstelik hakim.

Yeteneği, hararetli sesi, çokça yönlü çalgı aleti anlayışı ve özen fosforlu fiziğiyle seçme şeye cemaat olan Çağrı, Türk müziğine katkıda bulunurken, insanların hayatlarına da dokunabileceğine inanıyor.

Bir Cevap Yazın