Cali içki uyarısı!..

Eskimemiş Asır’dan Fatih Şendil’in haberine bakarak bu operasyonlarda çok sayıda can, binlerce şişe düzme içkiyle yakalanırken İzmir’deki akıbet operasyonda yakalanan kuşkulu, polisi üstelik şaşırttı.

Buca Belediyesi’nde fariza işleyen zabıta memuru İ.K, Balçova’da büyük miktarda düzme bade ile yakalandı. Balçova Pazaryeri’nde balıkçı tezgahlarının olduğu bölümde bulunan otomobili zarfında 21 litre gizliden gizliye anzarot, 8.5 litre geriden geriye votka ve 23 adet cinsî muhtevalı ayrı cinsten ürünlerle gelişigüzel yakalanan İ.K, Buca Belediyesi’nde vazifeli polis memuru bundan sonra. Gözaltına alınan polis memuru, ifadesi alındıktan sonra savcılığın talimatı ile azade bırakıldı.

İçkiyi masada açtırın

Yılbaşı öncesi ispirto tüketiminin artacağını düşünen bazı kişilerin bunu fırsata vermek isteyebileceğini ifade fail Itimat Müdürlüğü yetkilileri, “Vatandaşlarımız kullanılmamış yıla girerken elem bilançonun artmaması için gittikleri mekanı ve ahzüita yaptıkları mağaza ve dükkanları çok gür seçmeli, emniyetli olmalarına ilgi etmeli. temas mekanda ısmarlama ettikleri içkiyi masada açtırmalılar. Satın aldıkları şarap şişelerinin üstünde kesin Tütün ve Etil Alkol Piyasası Aranjman Kurumu bandrolü olmalı” dedi.

‘Dökme rakıdan uzak durun’

Anadan Görme Alkollü İçkiler Derneği Başkanı ve Ede Rakı CEO’su Hâkim Demirtaş üstelik, birlik tüketicileri cali ve bulutsuz kendisine satılan rakıları içmemeleri konusunda uyararak, “Yapmacıklı ve aktarılan rakılardan uzak durmak gerekiyor zira mukteza distilasyondan geçmedikleri amacıyla sonuç kademe gösterişli olabiliyorlar. Artık pazarlarda üstelik düzme, dökme anzarot satılıyor, bunlardan almayın” dedi.

Yapmacıklı anzarot satanlara ‘kasten öldürme’ cezası

Bursa’de 7 sene önce 3 kişinin yapmacıklı rakıdan ölmesiyle ilişik tanıdık davada sunulan değişmeyen Yargıtay vasıtasıyla bozuldu. ‘Kasten herif kanlı’ suçlamasıyla yeniden yargılanan Mehmet Yılmaztürk (52), Mutlu Özbay (42), Hikmet Kartal (48) ve Hasan Şencan (45) toplam 150 yıl dam cezasına çarptırıldı. Sanıklardan büfe işleten Özbay’a önce 2 öğün müebbet, büfesi kâin Kartal’a ise müebbet mahpushane cezası veren mahkeme heyeti, Özbay’ın cezasını 33 sene 4 kamer, Kartal’ın ise 16 sene 8 taban indirdi. Duruşmaya katılan Kartal ile Yılmaztürk, cezaevine gönderilirken tutuklanmadan yargılanan Şencan ile Özbay hakkında tevkif kararı verildi.

Hükümran Demirtaş, elan ilk yaptığı açıklamada piyasaya düzme şarap sürenlerin kaçakçılık suçundan en çok 6 yıla büyüklüğünde, cali içkiden ölüme hastalık olanların ise 16 yıla kadar mahbes cezası istemiyle yargılandığını belirterek “Sunulan cezalar çok düşük. Bunun cezası insan kanlı cezasıyla eşdeğer olmalı, çünkü bu kıya” demişti.

Bir Cevap Yazın