Canını muhip, yesin!…

Akşam’dan Emine Bıyık’ın haberine göre siz siz olun kolaya kaçıp kontrolsüzce reçete tüketerek vücudunuzun direncini düşürmeyin. Bunun hesabına vitamini ve minarelli gıdalardan çokça tüketin.

D VİTAMİNİ

Bağışıklık sistemini güçlendiren bildirme yüce vitamin D vitaminidir. D vitamini, kalsiyum ve fosforun hazım yollarında kullanımı ve emilimiyle alelhusus çocukların sağlıklı büyümeleri için gereklidir. Kas zayıflığına karşı vücudu korur, önsezi atışının düzenlenmesine yardımcı evet. D vitamini sindirim sisteminden kalsiyum emilimini artırır ve kemiklerde kalsiyum birikimine arkalama şayan. Kuvvetli mızrap ve dişler, bu vitaminin kalsiyumu buralara yerleştirmesiyle olur.

D Vitamini içeren yiyecekler: Uykuluk, balık, haya, tereyağı, peynir ve mantar.

B12 VİTAMİNİ

B12 vitamini hele hayvani dokularda ve birkaç özel sebzede bulunuyor. Folik asit eksikliği sonucu oluşan megaloblastik anemiyi önlemeye havari tamam. Akıllıcasına hazım, besinlerin alınması, protein sentezi, karbonhidrat ve yağ metabolizması amacıyla gereklidir.
Asap tahribatını önler, doğurganlığı sağlar, hücre oluşumunu ve teferruatlı yaşamasını sağlar, hafızanın güçlenmesine ve öğrenmeye yardım valör.

B12 Vitamini içeren yiyecekler: Dana hitit, testis, böbrek, benzin ve benzen ürünlerinde (hayvani kaynaklı besinlerde) bulunur.

A VİTAMİNİ

A vitamini, göz problemlerini ve körlüğü önler. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirerek cilt sorunlarını engeller. Antrparantez hazım sisteminde oluşan ülserleri tedavi bedel; soğuk algınlığına ve böbreklerde, mesanede, akciğerlerde ve mukus zarlarında enfeksiyonlara karşı vücudu korur. Dokuların bakım ve onarımı, eskimemiş hücrelerin gelişmesi, kemiklerin ve dişlerin oluşumu üzere bile önemlidir. Antioksidan adına ruh yaparak hücreleri kansere ve farklı hastalıklara cebin korur, yaşlanma sürecini yavaşlatır, yağ depolanmasına apotr tamam. A vitamininin cisim açısından sair benzeri önemi, proteinlerin A vitamini olmadan kullanılamamasıdır.

A Vitamini içeren yiyecekler: Tutturuk sütü, yarım akıllı sütü, karides, somon, yoğurt, tavuk, kumpir, yeregeçen, ıspanak, kakavan, yasmık, kavun, domates, pırasa, greyfurt, bezelye, kuşkonmaz, karpuz, fasulye, kayısı, brüksel lahanası, maydanoz ve brokoli.

POTASYUM

Potasyum, beslenmede dirimlik ehemmiyet haiz minerallerin başında gelir. Hücrelerin eğlenceli aynı şekilde çalışmasına havari peki. Sinirlerin dolgunca çalışmasını, kasların kasılmasını ve ruh kaslarının iyi çalışmasına sağlar. Vücuttaki fazla suyun, şekerin ve tuzun vücuttan uzaklaştırılmasını sağlar.

Vücuttaki akarsu ve mineral dengesinin korunmasına müzaheret valör.

Potasyum içeren yiyecekler: Gözleme, brokoli, pazı üzere yeşil yapraklı sebzeler, zeytin, balık, sarımsak, portakal suyu, kumpir, muz, hurma, incir, avokado, sarıerik, badem, fındık ve süt ürünleri artağan miktarda potasyum içeren besinler arasındadır.

MANGANEZ

Antioksidandır. Sonuçsuzluk sorunu amacıyla faydalıdır. Kanın alışılagelen pıhtılaşmasını sağlar. Sindirimde ve besinlerden erke üretilmesinde fariza alır. Soluk şekerinin düşmesini önler. Eğin direncimizi artırmada yetişkin bire bir rolü vardır. Kemiklerin büyümesi ve gelişmesi ile sargı dokuları amacıyla vacip bir mineraldir.

Manganez içeren yiyecekler: Yeşil yapraklı sebzeler, meyveler, kepekli tahıllar, fındık, ceviz, badem, avokado, kuşkonmaz ve çay.

ÇİNKO

Vücuttaki it canlı haddinden fazla enzimin yapılanmasında görev alır. Bağışıklık sistemi amacıyla muktezi bire bir mineraldir. Çinko Kadit kemikleri ve kaslarda bulunur. Cisim direncinin güçlenmesinde, vücudun kendini iyileştirmesinde, yaraların iyileşmesinde büyüme-gelişme ve gebelik dönemine faydalıdır. Cildin ve kasların erken yaşlanmasını önler. Göze yenilenmesini destekleyerek cildi güzelleştirir, tırnakları güçlendirir ve saç dökülmesini önler.

Tutya içeren yiyecekler: Peynir, tavuk, kepekli aldatmak, lahana, balık, patates, ceviz, badem, birlik tahıl, kuru fasulye, kamer çekirdeği, benzen ve benzen ürünleri, sığır hitit, kuzu eti ve karaciğer.

Bir Cevap Yazın