CANLI YAYINDA ALIŞILMADIK TARTIŞMA!

Habertürk ’ad hareketli yayınında yağlık karıştı. Evvel AK Partili Suat Tığ ve MHP ’li birbirine girdi, Tığ Vural ’ı ihtarname amacıyla telefonu kapattı.

Tartışma sırasında Vural, sunucu Özsağman ’a “AKP ’nin borazanı mı oldu bu televizyon?” suçlaması kızdırdı.

Özsağman dahi Vural ’a “söyledikleriniz yüzünden yüzünüz kızaracak” diyerek reaksiyon gösterdi.

Farklı Özsağman ’ın sunduğu “1 Dönem” programında, MHP lideri Bahçeli ’nin açılımla ilişkin hükümeti anif bir şekilde eleştirdiği basın toplantısındaki sözleri tartışıldı. SELIM Öğür Grup Başkanvekili Suat Kılıç ve MHP Kadro Başkanvekili Oktay Vural telefonla katıldığı etkili yayında gerilim meşbu dakikalar yaşandı..

Oktay Vural ’ın tansiyonu ince ses bire bir gürültülü tonuyla yaptığı konuşmalar dikkat çekti.

Vural, “Türkiye ’nin adının değiştirilmesi, eğitimi sistemine Kürtçenin gelmesi, AKP ’li vekiller demedi mi ‘Öcalanla açılım yapılmalıdır ’ diye konuştu.

Tığ ise Türkiye ’nin adının ve resmi dilinin değişeceği iddiasının hile olduğunun altını çizdi.. Projenin özünün 81 vilayette 72 milyon insanı tıpkısı arada barış içre yaşatma projesi olduğunu savunarak, MHP yönetimini süreci siyasal getirim peşinde koşmakla suçladı.

Bu sözlere sinirlenen Vural, araya girerek “Bursa ’daki tablodan utanın, milleti birbirine düşman ediyorsunuz, ırkçı kavmiyetçi zihniyetten utanın” diyerek bağırdı.

Tığ bu fiyat süreci yönetmekle görevli Beşir Atalay ’ın ağzından çıkmayan sözleri iktidara mal fail muhalefete ateş püskürdü.

Kavganın fitili dahi burada ateşlendi.. Vural açık oturum Kürtçülüğün hal diye sunulduğunu savundu. Sunucu Özsağman araya girerek “İçişleri Bakanının ağzından kesin aynı şekilde duymadık ’ dedi. Sayın Tığ, Bu bile çarpıcıydı.”dedi.

“İçişleri Bakanın ağzından yani ne duydunuz ki siz ben aloo” diyen Vural tıpkı müddet sustu ve tıpkısı cümleyi aynı kat henüz tekrarladı.

Kılıç bu fırsatı kaçırmadı ve “Duymadıkları amacıyla kıymetlendirme yaptıkları amacıyla hataya düşüyorlar. Daha filhakika süreci siyaseten kıymetlendirmek istedikleri amacıyla söylemediğimiz sözleri sermaye laf etmeye bunlardan medet ummaya tenezzül ediyorlar diye karşılık verdi.

Vural bu gelişmelerden sonradan henüz üstelik sinirlenerek “Değişik hatun AKP ’nin borazanı mı oldu bu göstergeç? Sözümü kesmeyin” diye niteleyerek tepki gösterdi..

Kısa bire bir sersemlik tüvana sunucu kendini toparladı ve “Ne demek efendim biz hem sizi hem üstelik Tığ ’ı dinlemeye çalışıyorum” diye karşılık verdi.

Vural:
İki kişiyi bir anda dinleyemezsiniz ki bırakın birlikte sözlerimizi söyleyelim.

Özsağman: Sayın Suat Kılıç ’ı uyardım ego ama işte konuşuyor. Sizin söylediklerinize cevap yöneltmek istiyor.

Vural:
Bozukluk benimkini kesiyorsunuz birlikte onunkini kesmiyorsunuz

Özsağman: Sayın Suat Kılıç aynı saniye

Tığ: Tartışma yarmak mümkün değil. Milletimizin ferasetine metrukiyet ederek ego bu polemik içinde henüz aşkın eğleşmek istemiyorum

Özsağman: Yoo faydalı sormam müstelzim bir soru elan var. MHP lideri Bahçeli ’nin, ayrımsız saniye.. Her iki konuğuma dahi…
Vural:
muhafazakarlıktan pekâlâ dönem yaptıklarını konuşalım. Türkiye ’yi eyaletlere ayırma planlarını milletin önünde afişe edelim

Özsağman: Sayın Kılıç hattımızdan düştü

Özsağman: Kortej hakkı vereceğim. Alay hakkını verirken üstelik sanıyorum az geçmiş söyledikleriniz yüzünden biraz yüzünüz kızaracak kabil geliyor
Vural:
Yüzümüzü kızartacak bire bir molekül yok.

Özsağman: Tığ kimsenin borazanı değiliz.

Vural:
Benim sözümü kesmekte çekinti etmediniz Sili Karı.

Özsağman: Demin beri Tığ ’ın sözünü kesmeye çalışıyorum ama kendisi benim sözümü duymadı. Anlıyorsunuz ben birlikte burada naklen yayın yapıyorum.

Vural:
Anlıyorum

Vatan

Bir Cevap Yazın