CANLI YAYINDA CENK

Habertürk ’te Kahraman Keder ’la Sansürsüz programında esbak alevlenmiş tartışmalar yaşandı. Kürt açılımının tartışıldığı programın konukları Can Ataklı, Baylan Ilıcak Mine Kırıkkanat ve Baylan Ilıcaktı. Tansiyonun sıkça yükseldiği programa Takvim yazarı Fikri Akyüz ve Yurt yazarı Can Ataklı arasındaki kavga damga vurdu.

O ADAMLARIN BIREY GÜVENLİĞİ BULUNMAYAN
Bahçeli ’nin 12 acı âdem bezetmesinden yola çıkan Akyüz Can Ataklı ’ya “Siz bu adamlara faşist diyorsunuz bu adamlar dolgunca adamlar ve duygusal güvenlikleri tehlikede” yorumunu yaptı. Araya giren Kahraman Endişe “ne demek istiyorsunuz yani Türk milliyetçilerinden dünya mı canları tehlikede” diye sordu.

KEMALIST YARGICI KEMALİSTLER ÖLDÜRDÜ
Işte Fikri Akyüz programın fitilini ateşleyen cümleleri kurdu. “Aynı solcuyu öldüren ayrımsız sağcı olmayabilir. Bu memlekette bir Atatürkçü hâkim vermi olduğu benzeri karardan kıran Atatürkçü olduğunu tez fail birileri yoluyla suikaste maruz kaldı.”

NEDİR BU CUMHURİYETLE DERDİNİZ SİZİN
Duygusal Ataklı, “Ego anlamadım şimdi bu kemalist hâkim hangi almak.” diye niteleyerek araya girdi. Atatürkçü hâkim diye niteleyerek tıpkısı tnaım koyuyorsunuz böyle benzeri tanım yok. Bu kadar sıkıntılı olma. giydirmek amacıyla söylediniz. Nedir bu cumhuriyetle derdiniz sizin. Böyle tıpkısı terbiyesizliğe gelemem. Böyle öz olmaz. Lafı döndür dolaştır Atatürkçü.” diye niteleyerek tepkisini dile getirdi.

ENSONHABER.com/ÖZEL

 

Bir Cevap Yazın