CANLI YAYINDA COŞTU

MA..E. Şu an hangi yapıyorsun?

Yarışçı: Ücretli öğretmenlik yapıyorum.

M.A.E: : Amma mahiye alıyorsunuz?

Y: Bağımlı ecir karşılığı mahiye alıyorum..

M. A.E: Hangi büyüklüğünde mahiye alıyorsun? Erkeklerin aldığı mahiye söylenmez ama gel kulağıma söyle.

Y: Ayda! Maatteessüf mi?

M.A.E: Benden haddinden fazla alıyorsun ulan. (Gülüyor ve söylenen rakam karşısında şaşırmış görünüyor) – Hangi okulu bitirdin.

Y: Rum Üniversitesi…

M.A.E: Anadolu Üniversitesi ’ni bitirdin kardeşim. Of of ne olacak bu Türkiye ’nin hali. Hala nelerle uğraşıyoruz, bibi nelerle uğraşıyoruz. Ayıptır söylesi 500 TL mahiye alıyor. Bakar mısın? Üniversiteyi açıkgöz öğrencilere Ingiliz Ingilizcesi öğretiyor, 500 TL maaş alıyor. Türkiye bibi demokratik açılımdan bahsediyor.”” Domates Dolması mı? Allaşkına yani… Allaşkına kardeşim yani… Gençlik açgözlü, etkisiz tığ nelerden bahsediyoruz. Ben karar veremiyorum hangimiz Tanrı ’fecir korkuyor?

Hangimiz elan Müslümanız?

ÇOKLUK UZAN ’A YÖNELTME

Tallahi ben ne yapayım bilmiyorum, gidip Afganistan ’a mı sığınayım? Vakıa o sığınanlar ülkeyi soydular, değişik yani bizden farklı.

“SANATÇI YERINE BASKI GÖRÜYORUM”

Tığ konuştuğumuz ahit fikrimizi söylediğimiz ant ne baskılar görüyoruz, size anlatamam tıpkı sanatçı yerine. Lan benim cürümem ne ulan! Ego ne büyüklüğünde düz yakarım yani. Ben kimim lan yani. Ben dahi ağırlık görüyorum, konuşuyorum diye. Yazık!..Keşke benim korktuğum kadar korsanız Tanrı ’fecir!

TÜRK HALKI KENDİNE GEL”

Intizar emekliler amacıyla hiçbişey söyleyemiyorum. Daha nelerden bahsediyorlar, Allahışkına bana söyler misiniz. Kendine gel Türk halkı, kendine gel. Özden söylüyorum kendine gel, daha neler bekliyor bizi kimbilir. Yavru evet efsus günah, Ingiliz Ingilizcesi kabil benzeri gönül öğretiyor. Basit değil amma bakın 500 TL maaş veriyoruz. Bunun garantisi bile yok yani sözleşmeli.

“ONLARIN TUZU ZAYIF”

Tabiatıyla hepsinin tuzu ark şeyden bahsederken. Tuzu arik ark, tuzlar ciliz! Düşünün ihvan uyanın, lütfen uyanın. Cenabıhak rızası için uyanın. Biz bunu hakeden cemiyet değiliz. O büyüklüğünde güzel, o kadar zengin ayrımsız ülkemiz var kim!

AYDIN DOĞAN ’MAĞARA ÜSTELIK BAŞI BELADA

Yarışmacı iri dürü üzere Mehmet Ulvi Erbil ’den destek istiyor. Aha Erbil ’mağara yarışmacının bu isteği üzerine etkin yayında Münevver Doğan ’ı savunduğu o sözleri; “Yani o büyüklüğünde dahi yapmayalım canım. Biraz birlikte patronumuzu dahi düşünelim, ona bile sonsuz bindiriyorlar. Onun de başı belada. Kazanç cezası diyerek bindiriyorlar. Onu dahi düşenmek zorundayım. Ben ne yapayım yani. Aydın Doğan ’ı de düşünüyorum.Hangi yapalım artık Pakistan ’a iltica hakkı rica edeceğiz. Biz Türkiye ’dahi yük altındayız. Ego bir sanatkâr kendisine külfet altındayım, beni Pakistan alır mı? Yok namevcut beni Azerbaycan alır, beni orada çok seviyorlar.

internethaber

Bir Cevap Yazın