CANLI YAYINDA FİYASKO

Seçme Pazartesi Show Tv’de yayınlanan ve yapımcılığını Med yapım’ın üstlendiği “Korolar Çarpışıyor” adlı yarışma’da traji gır gır aynı olay yaşandı.

Rastgele sanatçının halkın içinden seçtikleri 20 yabanlık korolara gidiş söyleterek yarıştığı programda haftanın birincileri halktan mevrut sms’ler ile belirleniyor. Adana korosunun “Köle Özledim” şarkısıyla veda ettiği yarışmanın geçtiğimiz haftaki bölümde yaşanan aynı fenomen Ferdi Tayfur camiasını ayağa kaldırdı. Tetik izleyicilerden kaçmayan iri sorumluluk gelen ağır yakın ve telefonlarla birlikte çığ kabilinden büyümeye başladı.

Seçkin hafta koroların aldığı görüş oranları toplamda %100’ü vermesi gerekirken bu hafta %96.55 umumi mecmu vererek yarışmanın tarafsızlığına hayalet düşürdü. Binlerce SMS atan el bu olaydan bilahare kandırıldıklarını düşündüklerini ve bu konuyla ilişkin tıpkısı izah yapılmasını beklediklerini dile getirdiler.

Antrparantez sunma traji gır gır hamur ise elan oy oranlarını toplayamayan evvel okulda da öğretilen bu çarpık çurpuk toplamayı yapamayanlar kuşkusuz bir okul üzere halktan SMS beklerler söylentileri oldu.

Geçtiğimiz haftalarda “Emmoğlu” şarkısı ile engelsiz aleniyet bir numara olan Ferdi Tayfur o hafta “Köle Özledim” ünlü geçmişseverlik eseriyle enteresan bire bir şekilde %11.45 rey oranı alarak elenmesi Ferdi Tayfur sevenlerini ve binlerce sms gönderen Adana Halkını Ayağa Kaldırdı.

Güzeşte haftaki düşünce oranı fiyaskosundan sonra meslek yapımı için yüzlerce SMS atan halk yetkililerden aynı izah bekliyorlar.

Adanalı Vatandaşlar ve Ferdiciler Tepkilerini Dile Getirirken;
“YARIŞMADA BÜTÜN YÜZDEYİ TUTTURAMAYANLAR ACEP SANATÇILARIN YÜZDELERİNİ NASIL BELİRLEDİLER. DÜŞKÜNLÜK EDİYORUZ ELHAK”
diyerek akıllarda ki istifham işaretlerinin hangi büyüklüğünde düz olduğunu gösteriyorlar…

Selçuk Tuncer
ferdibaba.com
 

Bir Cevap Yazın