CANLI YAYINDA SKANDAL!..

Aslında tığ bile sabah izledik ama “Türkiye filhakika karışık” tıpkı üstelik bu “Kızılbaş” olayı üstüne tuz-biber olmasın diye bire bir molekül yazmamaya, haberi görmemeye karar verdik.

Ancak ardından telefonlarımız susmamaya başladı. Alelhusus dahi Alevi yurttaşlardan nazik tıpkısı reaksiyon vardı. Ve kısaca “Siz göstergeç dünyasıyla ilişik her şeyi yazıyorsunuz. Bu olayı görmediniz mi?.. Böylesine aynı hataya karşın Zuhal Topal ’ın Elbette sustuğunu görmediniz mi?..” diye niteleyerek aksülamel bombardımanı başladı.

Peki, izledik, hangi olduğunu anlatalım, yazalım amma ilk programın biraz öncesine müracaat etmek gerek!..

Izdivaç programı aslında pazartesi başlayacaktı ama sunucu pestil olduğu amacıyla zaman başlayacağı açıklanmıştı.

Elhak programın “öncesi” üstelik berenarı tartışmalıydı. Star, programı sunan Esra Erol ’u göndermiş, namına bu sezona Zuhal Topal ’la başlamayı yeğleme etmişti. Zuhal Topal oynadığı dizilerde akıbet kademe kalburüstü ayrımsız can… Fakat, takdimcilik, canlı yayın tıpkı başka… Hat D ’de, programın aldığı cezalar yüzünden Seda Sayan gibi görmüş geçirmiş birine bile canlı yayın değil, bant eser yaptırıldığı bir ortamda, Zuhal Topal ’e 3.5 saatlik canlı yayın koymak siktirici atılganlık işiydi. Star hoşur üstelik çok cesaretli davrandı.

Bu öngörüş…

Ve program başladı.

Işte zaman önceki devir… Programa katılan 82 yaşındaki Rahmi As ’le konuşuyor Zuhal Topal… Ve elan önce 42 yaşındaki talibini kabul etmeyen 82 yaşındaki Rahmi Eş ’e “Sen eş yerine lacerem müfit diyorsun 42 yaşındaki benzeri bayana” lafı filmi koparıyor.

Herhalde bu müşavere tarzına alınan Rahmi Satma, saçmasapan, ağzından hangi çıktığını bilmeyen bir konumda, “Kızım ben Kızılbaş mıyım?..” diyor.

Zuhal Topal, canlı yayın tecrübesi olsa, çabucak bu büyüklüğünde kavisli tıpkı şekilde kullanılan kelimenin, hem üstelik ekranda savrulmasına reaksiyon verirdi. Sustu kaldı. Kavrayamadı. Rahmi Koca ’in sesini kıstılar ama Zuhal Topal ne diyeceğini bilemedi.

Ama Film Yıldızı durumun farkına vardı ve önceki Zuhal Topal ’ın durumu toparlamasını bekledi amma ayrımsız şey olmayınca reklama girildi. Reklam arasında Zuhal Topal ’a durumu toparlaması gerektiği anlatıldı.

Reklam dönüşü Film Yıldızı aceleten şu şekilde zir yazı geçmeye başladı: “Konuğumuzun ağzından çıkan kavisli sözden periferi seyircilerimizden defo diliyoruz”!..

Ardından reklam dönüşü Zuhal Topal, “Naklen Yayın bu, istemeden insanlar ağzından gâh kusurlu şeyler kaçırabiliyor. Onun yaşlılığına ve heyecanına verelim. Onun hesabına bozukluk diliyorum. Kendisi de kusur diliyor. Seyircilerimiz haklarını helal etsinler… Hakeza tıpkısı vebal oldu. Rahmi Mir birlikte çok üzüldü. Haklarınızı helal edin diyorum ve defo diliyoruz” anonsunu yaptı.

Bu özürlerden sonradan dileriz fenomen büyümez, kapanır harcama…

Fakat muhtemelen kim, genişlik azından ayrımsız-iki kamer Zuhal Topal ’la bu programı bant ’a çekmeli Film Yıldızı… Zira bu şekilde yaşanacak ikinci benzeri olayda tepkiler ve fatura, naklen yayın tecrübesi sıfır benzeri sunucuyu henüz önceden 3.5 saat “enerjik canlı”, elan doğrusu “çalışkan bomba kabil” ekrana süren Film Yıldızı ’a çıkar.

uçankuş

Bir Cevap Yazın