Cansel Elçin ve Farklı Özberk’in sonsuz hesaplaşması!

Bugün’den Gülden Aydın’ın röportajı..

*Evlenmeden Imkânsız, Türkiye ’deki ilk komedi projeniz. Filmi kabul etmenizdeki genişlik nazik çalışkan neydi?

Oksijensiz kaldım, nefese ihtiyacım vardı. Hep bekliyordum esasen, hangi ant benzeri güldürü ati diyerek… Etmek ki burada hakeza bire bir proje yapılırken önce Cansel Elçin ismi gelmiyor akla… Çünkü Fransa ’bile bütün komedi tarzı dizi film ve filmlerde oynadım. Aynı birlikte benim anlamadığım benzeri şey var. Türkiye ’da ciddi abiyi oynayan insanlar komedi oynamıyor. Bunu hastalık yapmıyorlar diye niteleyerek düşünüyorum. Mesela Gerard Depardieu tehlikeli abiyi üstelik oynar, komedi birlikte oynar…

BAŞIBOŞ BENZERI ADAMIM SAKIN DEĞİLİM

*Üzerinize yapıştı mı ağırbaşlı abi rolleri?

Izin ayırmak geçişsiz buna. Yıllardır insanlar Cansel fars oynayamaz diye niteleyerek düşünüyorlardı ama temel yavaş abi rolleri oynamam benim için az buçuk print. Bir mahallede dolaşan adamı oynarken zorlanıyorum bulutsuz bahsetmek gerekirse. Ben elimi, kolumu, gözlerimi açan, azade bir adamım, sakin değilim.

*Filmde elbet birini oynuyorsunuz?

Dokunaklı ameliyatlar fail bire bir operatör. Evlilik konusunda bir travma muammer. Kız arkadaşı veladet gününde dünyaevi teklifi beklerken kıza tıpkı ayı hediye ediyor. Bu nedenle ayrılıyorlar. Film süresince adamın ittifak çabasını izliyoruz.

ÖZGE’DEN BOZUKLUK BEKLİYORUM

*Değişik Özberk ’le henüz ilk dahi karşılıklı oynadınız. Bunun rahatlığı var mıydı?

Sair aşkın rahattı. Tıpkısı sahnemiz vardı, bana tokat atacaktı. ‘Farklı atabilirsin abat ol ’ dedim. Tıpkı yapıştırdı tokadı anca hakeza değil… Çipo sesi geldi resmen, kulağım çınladı, haddinden fazla acıdı. Aynı baktım döndü gidiyor. Cansel bol misin, canın yandı mı filan yok. İzi kaldı, makyajla kapattılar. Kusur dilemedi bekliyorum şimdi…

ARABA AHZETMEK NAMINA FİLM ÇEKİYORUM

*Yönetmenliğini yaptığınız filmlerde şalter kaygısı yaşıyor musunuz?

Kazandığım paranın 3 ’te birini lazım evet diyerek aynı yere ayırıyorum. 3 ’te birini yiyorum. Hoşgörüsüz kalanı dahi film buyurmak için biriktiriyorum. Sonuçta ben aynı film yapıyorum, parayı oraya gömüyorum ve bana hiçbir şekilde izansız dönüşü olamaz o paranın. Ama ben bunu düşünülerek yapıyorum. yegâne caba arabam olacağına yegâne filmim oluyor. Şalter film yapmıyorum, dünyalık kaldırmak, armağan almak amacıyla yapmıyorum. Takkadak fotoğraflamak amacıyla yapıyorum.

HEP ‘BU AKIBET İŞİM’ DİYORUM

*Sadece Türkiye ’üstelik değil, Zenci ülkelerinde de çok hayranınız var… Şöhret hangi kadar önemli sizin üzere?

Ego onu bilcümle şöyle düşünüyorum. Bu işi yaptık, bitecek ve bire bir daha mümteni. Son oyunculuğum diye niteleyerek düşünüyorum. Şöhrete inanmıyorum değil ama anlaşılan bire bir süreçte tanınma diye düşünüyorum. Elbette biter diyerek düşündüm hep. Madem hâlâ proje geliyor sunturlu. Yaşım 40 reşit, imdi eğlenceme bakıyorum.

GECEYİ DEĞİL GÜNDÜZÜ SEVİYORUM

*Formunuzu bittabi koruyorsunuz?

Futbolla ilgileniyorum, idmansız ligde ayak topu oynuyorum. Beslenmem alışılmış; 3 beyazı kullanmıyorum. Yediklerime dikkat ediyorum. Tıpkı birlikte ego geceyi değil, gündüzü seviyorum. Sonuçta akşam daldırmak üzere yapılmış benim birlikte uykum geliyor kısık şekilde. Küme araları muhakkak 1-2 saat uyurum. Çocukluğumda üstelik haddinden fazla uyurdum, bu bala yaşıyor mu diyerek bakarlarmış bana. Fransa ’de akşam kulübünde hoparlörün yanı sıra uyuyup, ‘git evinde uyu ’ diye mekandan atıldığım olmuştu.

Bir Cevap Yazın