‘Çantanızı hazırladınız mı?’

Akşam Ezanı Life’dan Ülker Dinçer’in yazısı…

Hele yaza tedarik yaptığımız bugünlerde bazılarımız dinlence mekânları planlarına başladı üstelik.

Bazılarımız ise rezervasyonunu yaptırırken diğerleri bile çantalarını hazırlıyor. Işte çantalarımızda olması gerekenler.

Asla ve katiyen yanımızdan ayırmamamız müstelzim gerekliliklerin başında su geliyor. Kalan çekicilik sıcaklıklarında mütenevvi yollarla vücudumuzdan attığımız suyu kazanmanın yer gür yolu bereketli bereketli akarsu bezdirmek. Su hem üst sağlığımız üzere hem bile cildimizin sağlığı amacıyla olmazsa olmazlardan. Yaz süresince bakımlarımızı birlikte ihmal etmemiz gerekiyor. Cildimiz ve saçlarımızın hem güneşten hem üstelik havuzun, denizin suyundan etkileniyor. Cildimiz amacıyla unutulmaması gereken nemlendiricidir. Dolaşma süresince kurumaya başlayan cildimizin nemlenmesi elan sonraki dönemlerde oluşabilecek sorunları birlikte önleyecektir.

Saçlarımız umumi sağlığımız amacıyla olduğu büyüklüğünde bedii zevahir üzere üstelik kebir. Öyle kim biz kadınları değme ant daha güzel gösteren saçlarımızdır. Bu noktada söyleyebileceğim bir tane öz tatile gitmeden saç bakımlarınızı yaptırmanız. Sonunda saçın sağlığını destek olmak henüz cılız olacaktır. Diyelim ki saç bakımınızı yaptırmadınız o zaman tatilden döndükten sonradan önceki işiniz saç bakımınızı yaptırmak. Bu süreçte, tatilde saçlarınızın kurumaması amacıyla şampuanınızı size sunma uygunu namına seçin ve saçınızı sıcaktan kuruyun. Saç kremi kullanmayı üstelik ihmal etmeyin.

Gittiğiniz tatil mekânı neresi olursa yanınıza sıra kreminizi almayı unutmayın. Devir, bronzlaşmanızı sağlamanın beraberinde cilde birlikte dokuncalı benzer. Begayet güneşlenme cildinizi de yakabilir. Tatilinizi dağ etmek istemiyorsanız evet de köşe nahiye saklanmak istemiyorsanız tarih kremi olmazsa olmazlardandır. Sağlığınız amacıyla en birkaç 30 faktörlük krem seçmenizi tavsiye mektubu ederim. Elan alıngan benzeri cildiniz varsa 50 amil sizi güneşten koruyacaktır.

Çantanıza atacağınız gelişigüzel molekül sizin sağlığınızı ve rahatlığınızı sağlayacaktır. Benden size uzman tavsiyesi ise tatilinize gitmeden yeniden ayağa bakımınızı yaptırmanız. Bu sayede hem sağlığınızı koruyarak hem da gönül rahatlıyla plajda denizin, kumun ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz.

Güzelliğinize…

Bir Cevap Yazın