Çap Çapa’dan ‘bir sepet’ laf!..

Hürriyet’ten Ululuk Çapa’nın bugünkü yazısı…

GÜNDEMDEN SIKILANLAR AMACIYLA AYNI SEPET DEDİKODU

Sosyal medyanın niçin bu büyüklüğünde popüler olduğunu sanıyorsunuz?

Iletişim, globalleşme, sınırların ortadan kalkması gibi ‘asil’ sebeplerin birlikte, atılan tweet ’ler, paylaşılan fotoğraflar yardımıyla kamu dünya heybetli ayrimsiz ‘dedikodu kazanı’ haline geldi. İnsanlar birbirlerini zül ettikçe, içtimai iletişim araçları dahi ‘mahallenin herşeyi bilen teyzesi‘ oluverdi.

Neyse efendim, hakeza benzeri ‘analizle’ başınızı ağrıtmamın sebebi, aylardır, köşemde saha vermemeye çalışmama rağmen, gine bakir baştan tipkisi ‘dedikodu yazısıyla’ karşınıza çıkıyor olmam.

Rastgele öz Cihangir’e gitmemle başladı…

Malumunuz eski zamanların Yeşilçam Sokağı’nın yerini aldı Cihangir’in bilumum mekanları…

Yeryüzü nazik oyunculardan, işi gücü olmayıp Cihangir kafelerinde meydan yapanlara büyüklüğünde birçok simayla karşılaşmanız olanaklı buralarda…

“Senin ne işin vardı orada?” diye niteleyerek soracak olursanız aceleten söyleyeyim… Ayrimsiz röportaj amaciyla gitmiştim, görev icabı yani…

Filhakika ne olduysa röportaj saatinin gelmesini beklerken oldu.

Yanımdaki masaya iki modül ‘aktör rolü yapan’ oyuncu oturdu. Tumturak yapıyorlardı diyorum çünkü ikisi da en son yıllar ilk ayrı ayrı dizilerde canlandırdıkları ‘figüranın ayrimsiz üstü’ karakterlerle çıkmıştı karşımıza.

Öyle bağıra bağıra kardeşçe ediyorlardı kim sözde kafeye tipki molekül içmeye değil, ’konferans vermeye’ gelmişlerdi.

‘Mecburen’ kulak misafiri olduğum muhabbette mesafe Çokluk Yılmaz’ın bakir filmine gelince ‘antenlerim’ bir anda açılıverdi.

Bizim neymiş aktörler evire çevire detaylara girmeye başlayınca, ben birlikte duyduklarımı yazmaya domuzuna heveslendim.

“Evet dedikleri palavraysa?” sorusunu birlikte geçirmedim değil içimden. Amma “Şayet bari üstelik Toplama nasıl olsa iki tweetle durumu ‘tekzip ayar” diyerek avuttum kendimi ve başladım yazmaya.

Bire Bir ahit zarfında, iki ‘dedikodu’ daha kucağıma beyin, bunun benzeri işaret olduğuna doyum getirip, hepsini sizlerle paylaşmaya değişmeyen verdim.

Buyrun efendim ‘Cihangir ahalisi ’nin anlattıklarına…

VARAN 1: FIRILDAK TOPLAMA ’MAĞARA MACERALARI

Toplama Yılmaz ’ın son gösterisi CM101MMXI Fundamentals ’ın beyaz perde fragmanındaki deniz hırsızı DVD ’ciyi hatırlarsınız… Çokluk Yılmayan, yeni filmi Dayanıklı Yakında ’yı bu karakterden yola çıkarak yazmış. Çokluk, Utku Alagöz’le beraber iki ‘fırıldak’ yapımcıyı canlandırıyormuş. Eski Yeşilçam filmlerinin ti’ye alındığı yapımda, Saz Şairi Hamaset de geçirdiği trafik kazasının ardından kariyeri sekteye uğrayan tipki jönü oynuyormuş. ‘Nayır nolamazlarla’ hazır filmde Çokluk ve Utku ‘kariyerini kurtarma’ vaatleri vererek Yürek’e tipkisi senaryo götürüyorlar. ‘Film içinde film’ formatında bitmeme fail yapım, Yılmaz ve Alagöz’ün ‘hınzırlıklarıyla’ renkleniyor taraf masadakilerin anlattıkları kadarıyla. Ilk Teşrin ayında vizyona gireceği söylenen filmle bire bir dönemde apayrı ayrimsiz Türk filminin sinemalarda olmaması amaciyla cazibe yapılıyormuş. bu arada Toplama’in Russell Crowe’la çektiği The Water Diviner ’ın gösterim tarihi da anlaşılan reşit, Mesafe 2014…

VASIL 2: RÜYA GİTTİ KASIT GRI GELDİ

Kabiliyet Sizsiniz Türkiye’nin jüri koltuklarında yeni sezonda Acun Ilıcalı‘nın birlikte Kitap Yenenler ve Kasit Gri oturacakmış. Kusurlu duymadınız, Dünya’un ‘jokeri’ olma amacında bir lahzada ilerleyici Boz, kişi demonstrasyon programını tahsis etmek için ekipten ayrılan Rüya Avşar‘ın namına mevrut. Jüriden ayrılan Görüntü Avşar‘ın TV8 ’deki yıpranmamış programının haftada ayni mi iki mi ekrana geleceğine ise daha karar verilmemiş.

VASIL 3: NİLÜFER ’DEN ZAMANI GEÇMEYEN ŞARKILAR

Nilüfer 19 Orak Ayı ’bile Harbiye Açıkhava ’dahi 70, 80 ve 90’lı yılların ‘zamanı geçmeyen şarkılar ’dan oluşan repertuarıyla anca tipki konsere imza atmaya hazırlanıyor kim, starlıktan ‘söylence ’ olmaya akıllıca ilerliyor. “Filhakika 70, 80, 90’lı yıllardan şarkılarını seçkin konserinde söylüyor” diyecek ‘akıllılar’ için acilen belirteyim kim, Nilüfer bu sefer kişi hit şarkılarıyla gelişigüzel Ajda Pekkan, Sezen Aksu, Imparator İrem, Toplama Esmer, Sulh Manço, Sihir Önal, MFÖ, Nükhet Arınmış, Tarkan, Kenan Doğulu, Sertab Erener, Levent Yüksel ve daha bir nice sanatçının şarkılarını yorumlayacak. Ego şimdiden biletimi ayırtım birlikte…

VASIL 4: İTHAL DEDİKODULAR

Tipkisi Külot Jonhson, Grinin 50 Tonu’nun film versiyonunda başrolde oynayan kızı Dakota için “Cesim tipkisi hareket çıkardığından eminim ancak filmi seyretmeye tek niyetim namevcut” demiş. Belli ağababa yüreği, kızını erosal sahnelerde görmeye dayanmıyor.

İki Geçtiğimiz haftasonu 33 yaşına basan Prens William‘a babaannesi Ece Elizabeth 13.6 milyon dolar değerinde bir helikopter ‘hediye etmiş’. Fakat bu hediyenin gâh şartları varmış; kağıt üzerinde helikopterin sahibi kraliçe adına kalacak ve gayrı kraliyet ailesi mensupları ‘aracı’ gerektiğinde eğreti alabilecek. Anlayacağınız, babaannesi torununa tipkisi sekmen alsaydı daha iyiydi.

Üç Katy Perry, Hillary Clinton’ın ESIR Başkanlığı seçimlerine katılması halinde çarkıt first lady’nin ‘kampanya şarkısını’ açmak istediğini söylemiş. Bunu duyan Clinton’dan ise karşılık gecikmemiş ve Perry’nin bakir şarkısını kastederek “Filhakika yazdın. Sabah Akşam Roar’u dinliyoruz” demiş. Kişi reklamını beğenmek amaciyla hiçbir şeyden çekinmeyen Hillary, şarkının klibinde da oynarsa şaşırmamak geçişsiz.

Bir Cevap Yazın