ÇARŞI KARIŞTI..

Gazetetci ve Göstergeç Program Yapımcısı Uçucu Işıksaçan ’ın Mabeyin ayında piyasya çıkma olan “BENİ SİZ DELİRTTİNİZ” isimli kitabının geçmiş yazısı sivridilli.com ’dahi yayınlandı periferi karıştı…

Konuşulanlara göre esas cengel kitabın piyasaya çıkmasıyla yaşanacak gibi gözüküyor!..

Işte Tayyar Işıksaçan ’ın kitabı ile ilişkin önceki yazısı

Esasta belki dahi yazımın başlığı “BIRE BIR DELİNİN HATIRA DEFTERİ” olmalıydı ama öncelikle benim delirmem sebep olanlara söyleyeceklerim var sonrasında ajanda defterimin sayfalarını açacağım.

Kimseye kalleşlik, cambazlık, iki yüzlülük ayrıca ve antrparantez puştluk yapmadım.

Meslek hayatım süresince meslektaşlarıma küçüğünden büyüğüne kaçınmak duydum, uğradıkları haksızlıkları kendime işlenmiş yanlışlık olarak algıladım ve büyüklenme koydum.

Nerede gazeteci nerede hempa olacağımın sınırlarını temas devir bereketli korudum. Kimseye saygıda eksiklik etmedim.

Akıbet sıfıra muvaffakiyetsiz elde var akim. Oysaki bunların hiç birini değmezmiş. Meğer eş diyerek arkasında durduklarıma ayrimsiz parmakta ego atmalıymışım.

Beni siz delirttiniz beyler daha çok bu deliyle geçindirmek zorundasınız.

Geçenlerde andaç defterimin sayfalarını bir tane bir tane açmaya başlayacağım. Son 10 yılın en çarpıcı hikâyelerini düzlük, antlaşma ve gönül belirterek tek biricik dikkatlice yazacağım, yazacağım kim sizi adam hesabına koyup karşınızda ceket ilikleyenler hangi olduğunuzu öğrensinler.

Sözü çok uzatmayacağım cenk baltasını gömüldüğü yerden siz çıkartınız bari olacaklara da bükülmek zorundasınız.

Azerbaycan seyahatinde kırmadığı koz kalmayan, zalim güzellerle destan kamet fotoğraflanan gazeteci kardeşim geçenlerde resimlerin, yaşadıkların ve köken kimliğinde ortaya çıkacaksın.

16 – 17 yaşında manken kızları dergimde kap yapacağım vaatleriyle kandıran Umumi yapıt Müdürü arkadaşım gazetene ödettiğin fotoğrafhane faturalarınla, kiraladığın garsoniyerin kira kontratıyla ve kandırdığın kızların isimleriyle sende ortaya çıkacaksın.

Sen magazin müdürü kardeşim eşinden hangi model kız yüzünden boşandın, eşin seni kiminle bastı, neden husus hariç edildin. Hikâyenin sunu çarpıcı yönleriyle sende ortaya çıkacaksın.

Gelişim adamlarına röportaj yapacağım diye kız pazarlayan tüvana arkadaşın sende listedesin.

Ey eleştirmeci bozuntusu Bodrum görüntülerin yayınlanmadı antrparantez kaseti çaldırdım diye seviniyorsun ama yanılıyorsun kullanılmamış eşin haddinden fazla bozulacak ama seninde manken düşecek hangi yapalım.

Aaaa birkaç kalsın aldığı arabanın taksitlerini bili karşılığı sanatçılara ödeten müdür arkadaşım senide unutmuş değilim.

beraber yaptığı temas röportaj karşılığı dolarları cebe indiren muhabir karı kız sende unutulmadın aramızdasın.

1000 teklik ile 3000 teklik arası programında kaset yayınlayan magazinci kardeşim yedin içtin, çaldın çırptın amma sonu ne olacak demedin mi, haydi yeniden iyisin sen kimsin onu bile ben açıklayacağım.

Telefon şirketlerinin, bisküvi şirketlerinin, reklam şirketlerinin karşılaşma ayağına beleşe gezmeye götürdüğü ve bu seyahate köşelerini satan arkadaşlar sizleri bile unutmadım sizde nasibinizi hakkıyla alacaksınız.

Amerikan Bar kapılarında 500 dolara yapmacıklı playboy yaratan muhabir kardeşim, sonuç aldığın çökertme telefonuyla koluna taktığın D&G saatinin keyfini çıkart zira sende sobelendin.

“BENİ SİZ DELİRTTİNİZ” o hâlde olacaklara katlanacaksınız. Dost bildiğim, eş yerine koyduğum derdimi paylaştığım puşt yürekliler kimsiniz, nesiniz hamur yüzünü bir tane biricik ifşa edeceğim.

“BIRE BIR DELİNİN HATIRA DEFTERİ” çokça geçenlerde konu bap açılacak zira “BENİ SİZ DELİRTTİNİZ”…

 Tayyar Işıksaçan

Sivridilli

Bir Cevap Yazın