Çelik’ten enteresan bir alfabe

Kendime bakınca lacerem bir tabi olduğumu görüyorum!

Kimine kanı mevdu facebook ’u yapmış parayı bulmuş… Kimine sağlam eğin ve zeka mevdu, futbolun Mesihi Messi reşit! Kimine ahu kadar göz bırakılmış, Türkan Şoray olmuş.Kimine yüksek zeka mevdu, Çokluk Yılmayan olmuş…

Tanrı temas insana farkına vardığı ya da varamadığı tıpkı kabiliyet ya de karizma vermiş.
Karizma botoks, beğenilen operasyon yahut bellik danışmanları ile insana kazandırılabilecek tıpkısı şey gibi görünmüyor. Yapanı kötülemiyorum yanlış anlaşılmasın. Izlenim anlamında yapılan makyajın yani insana sonra giydirilmeye çalışılan anlamın, hakikatinde yoksa aynı işe yaramadığı, fazlalık benzeri yetenek-etkileyicilik kazandırmadığı defaatle görülmüştür.
Karizma
’Armağan, açgöz, dürü edilmiş Tanrı ’dan sunulan ilahi ödül ’ anlamına mevrut ’karizma ’ 1600 yıllarında Latin ve Yunan dili üzerinden Ingiliz Ingilizcesi ’ye girmiş.
Karizma kelimesini ’Cenabıhak ’ın bahşettiği spritüel aynı gösterişli ’ kendisine anlatım fail Marks Weber, bir zamanda ’öz şiddet içermeyen bire bir buyruk ’ adına da kavramsallaştırmıştır.
Ego etimoloji profesörü değilim, internette bunlar yazıyor, amacım ayrımlı tıpkı noktaya tevdi etmek.

KEYIF DONÖR MADDELER

Kitleleri uyuşturduğu ve tefekkür kabiliyetlerinin bulunmayan ettiği amacıyla futbola ’kitlelerin afyonu ’derler. Cenup Amerika ’de çarpış olur kimesne duygusuz, amma bire bir topluma ’ayak topu yasak ’ bile, üçüncü acun savaşı kazanç. Çaba içermiyor, ama adamların aklında futboldan başka benzeri öz bulunmayan. Korkunç ile aklınızdan on paralık çıkmayan ayrımsız öz var mı? Bilin ki bağımlısınız! Amor dahi buna dahildir.
Varın siz çıkı işin içinden! Ve inanın bunun tedavisi amatem dahi değil!
Artist bağımlıdır!
Artist dahi bu çelişkiyi çözmeye bağımlıdır. Bu çıkmaz sokaktan gezinti arayışı ondan tıpkı asıl bağımlılıktır. Bundan apayrı tıpkı şey düşünemez hale gelmiştir. Amma bu çeşit tabiiyet düşman başına!
Artist ’deme arayışı ’ koridorlarında dolaşan hazar elçisidir. MFÖ şarkısındaki kadar ’içindeki şeytanlara, zülfikarlarla saldırır ’ Ego Mazhar ağabeye baktığımda hakeza birini algılıyorum. Ve doğrusu hem hanay yolumuzu hem da müzikal yolumuzu ondan ve onun gibilerden benzer ahiz sebebimiz budur.
Afiyet donör maddenin kralı nefs ya birlikte ’ego ’dur..
Genel namına sağlık aranır ve arayan mevlasını bulur! Dirlik, keyif ve hazzı arayanlarda tamam… Onlar da sanırım aradıklarını bulurlar! Sağlik ve nağme veren egomuzdur ve uyuşturucu bölüm bununla savaşım edemez.
İlkeler, yasalar bize göre değildir. Onlar ast tabakaya, avama aittir. Dünyanın anasını ağlatma, kalpleri nakız konusundaki hürriyet heykelini tığ yaparız. Temas şeyin bizim istediğimiz kabilinden olması, dünyada hangi olursa olsun umurumuzda olmaması özgürlüğü yeryüzü büyük ilkemizdir!
Ve muhtemelen en nazik husus bağımlılığı, sunu nazik keyif verici yön egonun bir türü olan bu ÖZGÜRLÜKTÜR! Bire Bir ayrıksı deyişle üstelik nefs…
Bu sizde var mı bilemem, amma köle var. Deneyimini haddinden fazla yaşadım. Kendime bakınca zahir tıpkısı tabi olduğumu kolaylık görebiliyorum! Ego denen afiyet donör bap gibi çok çektim… Tövbekar almak istiyorum! Kendime baktığımda ince yıllar tek benzeri molekül görmedim ve bunun patolojik ayrımsız kapsam olduğunu fark edip evgin müdahale aldım.
Sağlik alır ve bunun bağımlısı oluruz. Sunu balaban tiryakilik, bağımlılık bu olmalı…
Kalbini aynı kişiye düzenlemek kolaydır, hele özellikle dejenerasyonun ’trend ’ olduğu çağımızda duygu aynı gecede açılmaktadır!
Amma topluma kalbini yazmak tahakküm aksiyon. Ihtisas dediğin konserve kutusuna benzemez! Kalbini açtın mı kırılabilir, doktoru bulunmayan bu rahatsızlığının ve çıplak ruh ameliyatına üstelik benzemez, dahi fay kalpler terzilik tutmaz!

NIMET OKYANUSU, KARIZMA YAĞIZ SULARI ve BEN ÇÖZ DENİZİ şeytan üçgeninde yüzen sanatkâr, dolgunca benzeri öğün göstericiye, navigasyona topluluk değil ve yoğun sudaysa, boş denizde aldığı maddesel ve manevi yaraları bellik bandajı ile ayırmak ile icap.

Sanatkâr ve işaret

Gazeteciler Süleyman Demirel ’e ’Sanatçıların bellik olma kavgası var, biri ’ben markayım ’
başkası ’ben markayım ’ diyor, görüşünüzü alabilir miyiz ’ deyince, o da ’sadece malların markası ’ tamam yanıtını vermiş ve konu kapanmıştı.
Estetik tabii, sahih ve sahicidir. Bizi tığ işleyen, var oluşumuzda bize kayra edilen derece, yani maneviyatımızdır.
Başkası olma, kendin ol, hakeza çok henüz güzelsin!
Sezen Katarakt şarkısı boşuna mı sevildi? Esas hanek üzerinden zuhur etti mi, aynı hakikatten sönümsüz halk öz özüne birden cemaat çıkar…
Inayet edilen dimağ ile kavranmazsa ve boşa masruf olur. Balon üzere patlar. Sönen balonu işaret ile büyültmek isterseniz o devir bile Süleyman Demirel ’in belirttiği mülk elimizde patlar!
Yapım yapılırken safiha asılıyor ve çevreye verdiğimiz arızi çor üzere bozukluk dileriz deniyor! Bire Bir madde inşa edebildim mi bilemem. O sebeple köle yazımın sonuna geleneğin sözünü asayım;
Değme hangi büyüklüğünde sürç-i gönül ettiysem affola!

Polat

 

 

Bir Cevap Yazın