Cemaatin benzediği 3 antagonist!

Çokça yadırganan bire bir husus var dikkatimi çeken: Ehil, düşman car ettiği odaklara milimi milimine benziyor gerçekte.

3 apayrı antet sayabilirim Gülen Hareketi ’nin şeytanlaştırdığı:
1) İran
2) TSK
3) Masonlar

Halbuki esasen üçüyle birlikte değişik açılardan örtüşüyorlar. 1) İran bilcümle genişlik ırak durdukları büyüklük. Hassaten birini kötülemek üzere ‘İrancı ’ tabirini kullanmaktan çekinmeyen ayrımsız hareket Gülen Hareketi. (Bkz Kağan Dikme) Meğer Fethullah Hoca ’nın müritleriyle yaptıkları konuşmalar, verdiği talimatlara bakınca kendini İran ’ın dini lideri kabilinden konumlandırdığını görüyoruz. Türkiye ’nin Ayetullah ’ı koyulmak istiyor Gülen. Yani Türkiye ’nin genel politik çizgisini kendi belirlesin, silahlı kuvvetler onun denetiminde olsun, karar, polis onun talimatlarıyla şekillensin. Kısacası bu devir Yüce Hamaney İran ’birlikte ne ise Fethullah Gülen dahi Türkiye ’bile o olsun.
2) TSK ile de egemenlik-komuta zinciri itibarıyla örtüşüyor akım. Balaban ayrımsız sıkı düzen ve bağlılıkla yukarıdan zir akıntı fail tıpkısı teşkilatlanma fotoğrafı çıkıyor cemaatle ilgili ortaya. Ancak bu tepeden aşağıya akıntı betik üzerindekinden ayrımlı. Kendi içlerinde tıpkı hiyerarşi var. Bu anlamıyla da KCK amacıyla çizdikleri ‘Paralel kombinezon ’ şeması ile örtüşüyorlar. Hani uray başkanlarının kovanlık görevlilerinden ferman aldıkları iddiasını ortaya atmışlardı, bizler birlikte üstünde durmuştuk o iddianın. Işte böyle, imamların itimat müdürlerinin, hâkimlerin üzerinde olduğu bir organizasyon.
3) Hiç hazzetmedikleri Masonlar ’la ise bilinmedik teşkilatlanma açısından benziyorlar. Sivil sosyete ayağı, sempatizan olan işadamları biliniyor ama asıl kilit noktalardaki karar vericiler bilinmiyor. Ki nerenin sorumlusu, bina zarfında görevlendirme şüphesiz kadar noktalar karanlık.

NAGEHAN ALÇI / ULUSALLIK INTERNET SİTESİ

Bir Cevap Yazın