‘Cemil İpekçi’yi sansürlemek zorunda kaldım’

Türkiye ’nin genişlik iri çağcıl danışma etkinliği unvanına erbap Contemporary İstanbul, 5. yılında geçtiğimiz hafta İstanbul Lütfi Kırdar Arsıulusal Kongre ve Işporta Sarayı ’nda yapıldı.

Yurtdışından 37, Türkiye ’den 43 galeri, toplamda 420 sanatçının 2 bin eserinin meydan aldığı etkinlikte aynı kılık vardı ki, görmeye değerdi. Akıbet zamanlarda ibdai tarzıyla dikkat calip Ayşegül Sağbaş ’ın ünlü modacımız Cemil İpekçi ’den esinlenerek yaptığı “Sim” adını verdiği tabela evvel ahit satılmış.

10 bin TL ’ye satılan tablonun alıcısı adının açıklanmasını istemeyip tablonun üstelik aceleten namına gönderilmesini istemiş. Adlı aynı ismin aldığı bu tabloyu deminden tekmil adına sebep yayınlamadığımı soracaksınız. Olur haddinden fazla haklısınız ama kusura bakmayın, az buçuk açık saçık olduğu için sansürlemek zorunda kaldım. Ama inanın çok tınlamalı.

Eminim Cemil İpekçi birlikte gördüğü antlaşma haddinden fazla gülmüş ve hoşuna gitmiştir.

bu arada Ayşegül Sağbaş ’ı aynı arkadaşım yoluyla tanıdım ve çok sevdim. Resimleri çok dikkat çekiyor ve adından çokça küçümseme ettiriyor. Bence Cemil İpekçi ’den esinlenerek yaptığı bu resim ile üstelik çok külhanbeyi ve yaratıcı olduğunu kanıtlamış oldu.

Esin Övet

 

Bir Cevap Yazın