Cenaze dönüşü çok keskin ölüm!..

CİHAN’da düzlük düz habere bakarak kaza akşam ezanı saatlerinde Adana-Kozan yolu Mansurlu-Yahyalı kavşağındaki kontrolsüz kavşakta meydana geldi. Alınan bilgiye bakarak Kadirli istikametinden kavşağa giren Kazım Orion yönetimindeki otomobile, Adana istikametinden kaza merkezine mevrut Hüseyin Demirci (40) yönetimindeki arızi minibüsü çarptı. Çarpmanın etkisi ile hurdaya dönen otomobildeki Hayriye Karasakal (45) fenomen durumunda hayatını kaybederken çoban ile yolculardan Hasibe Orion ve Fatma Avcı yaralandı.

Yaralılar olay namına mevrut ambulanslar ile Kozan Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Otomobilde bulunanların Kahramanmaraş ’ın Andırın ilçesinden yakınlarının cenazesinden döndükleri ve Adana ’ya gittikleri öğrenildi.

Adana ’dan Tufanbeyli ilçesine yolcu taşıdığı öğrenilen minibüste balaban yetenekli maddi hasar meydana geldi. Minibüsteki 8 emanet ve çoban kazayı zehir almadan atlattı.

Otomobilde bulunan yolculardan İsmail Avcı kazanın çabucak olduğunu belirterek, hayatını kaybeden Hayriye Karasakal ’ın yeğeni olduğunu söyledi. Adana ’dan Tufanbeyli ’nin Çatalçam mahallesine gelgeç taşıdığını rapor eden minibüs sürücüsü Hüseyin Demirci ise otomobilin kavşağa haddinden fazla acul girdiğini ve duramadığını söyledi.

Minibüs sürücüsü Hüseyin Demirci cingöz aracılığıyla gözaltına alınırken, hayatını kaybeden Hayriye Karasakal ’ın cenazesi Cumhuriyet Altını savcısının incelemesinin arkası sıra olay yerinden kaldırıldı.

Bir kavşakta en üst 2 hafta ilk gine ilçe yaşandığını daha öncede çok sayıda kazanın meydana geldiğini tamlayan vatandaşlar, yetkililerin biran önceki hal bulmasını istedi.

Bitirmiş kaymakamlık ile ilgili iş başlattı. 

Bir Cevap Yazın